Společnost Uranium One se zaměří na zajištění toho, aby všechny její provozované uranové doly v Kazachstánu zůstaly při „optimální produkci“ i v nadcházejících letech, sdělili ve zprávě z posledního čtvrtletí. Celková výroba v roce 2018 byla 4383 tun Uranu.

jaderná energie - Výhled společnosti Uranium One je pro rok 2019 nezměněný - Zprávy (Uranium One Kazakshtan Uranium One) 1

Kazašský uranový důl společnosti Uranium One (Zdroj: Uranium One)

Produkce ve všech kazašských provozech společnosti Uranium One, a sice Akbastau, Akdala, Karatau, Kharasan, Jižní Inkai a Zarechnoye, byla nižší, než jejich kapacita. Očekává se, že tomu tak zůstane také v roce 2019. Produkce ve Willow Creek ve Wyomingu, USA, skončila v červenci 2018. V té době zde začala probíhat údržba a oprava. Za to období přispělo toto zařízení 10 tunami uranu. Všechny provozované doly používají těžební metodu in-situ leaching.

Průzkumné aktivity v Zarechnoye budou pokračovat v následujících dvou letech s cílem poskytnout aktualizované informace o zdrojích, uvedla společnost.

Na konci roku 2018 společnost Uranium One prodala zakázku o množství 6693 tun uranu ve formě U3O8. 362 tun uranu bylo prodáno za průměrnou cenu poté, co cena uranu dosáhla eskalace na přibližně 163 amerických dolarech (3690 Kč) za kg. Zbývající část smluvního prodeje souvisela s tržní cenou uranu v časech dodávky, nebo dodávky za fixní ceny. Společnost Uranium One sdělila, že nyní disponuje cenovou ochranou pro 2950 tun uranu s cenou 1980 Kč za kg.

15% prodej kazašské státní společností Kazatomprom ve dvojí splátce v listopadu a nákupu společnosti Kazaomprom společností Energy Asia (BVI) se zajímá o projekty v Kharasanu. Ty byly označeny společností Uranium One jako poslední nabídka vývoje. Tato skutečnost prokázala zvýšení zájmu společnosti Kazatomprom o uranový projekt Kharasan 1 z 34 % na 50 %. Zájem o projekt Karashan 2 se zvýšil z 5 % na 52,5 %. Společnost Uranium One má 30% nepřímé náklady v kazašském partnerství s ručením omezeným Khorasan-U.

Společnost Uranium One je založena v Kanadě a je jedinou vlastněnou dceřinou společností ruské státní jaderné korporace Rosatom. Je zodpovědná za produkci uranu společností Rosatom mimo ruskou federaci. Její portfolio zahrnuje konvenční uranový důl Mkuju River v Tanzanii stejně jako metody In-Situ Leaching v Kazachstánu a Spojených státech. Pracovní program dolu v Mkuju River je nyní pozastaven.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..