Testy dlouhodobého ozařování paliva CF3 v tlakovodním reaktoru byly dokončeny. Testování zajistila čínská národní jaderná korporace (CNNC).

jaderná energie - Testy paliva pro Hualong One dokončeny - Zprávy (CF3 fuel CNNC composite pic) 1
Palivové soubory CF3 (Zdroj: CNNC)

Čtyři sady palivových souborů CF3, navržené pro použití v jaderném reaktoru Hualong One, byly v červnu 2014 zavezeny do druhého bloku jaderné elektrárny Čchin-šan II (pinyin: Qinshan II), čínského tlakovodního reaktoru CNP-600. Palivové soubory byly zkontrolovány v bazénu při každé překládce, sdělila CNNC. Výsledky inspekcí ukazují na splnění kritérií návrhu a mezinárodně přijatých standardů.

Podle informací z World Nuclear Association jsou palivové soubory CF3 vyráběny v hlavním fabrikačním závodě společnosti CNNC v Yibin v provincii Sichuan. Palivové pelety jsou z kazachstánského závodu Ulba Metallurgical Plant.

Jaderný reaktor Hualong One je nyní stavěn v elektrárně Fu-čching (pynyin: Fuqing) a Fang-čcheng-kang (pchin-jin: Fangchenggang). Spuštění 5. a 6. bloku Fu-čching je očekáváno v roce 2019 a 2020, stejně tak i 3. a 4. blok elektrárny Fang-čcheng-kang. Reaktor Hualong One, propagovaný na mezinárodním trhu jako HPR1000, je také stavěný v pákistánské jaderné elektrárně Karachi.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..