Společnost Emirates Nuclear Energy Corporation podepsala memorandum o porozumění se společností Enusa Industrias Avanzadas, ve kterém je definován pracovní rámec spolupráce a výměny informací a odborných znalostí v oblasti zajišťování služeb jaderného paliva.

jaderná energie - Španělsko a Spojené Arabské Emiráty plánují spolupráci při zajištění palivového servisu - Zprávy (ENEC ENUSA March 2019 ENEC) 1
Berlanga (vlevo) a Al Hammadi (vpravo) při podepisovací ceremonii (Zdroj: ENEC)

Společnost ENEC sdělila, že memorandum, podepsané v hlavním sídle společnosti ENEC v Abu Dhabí, plní jejich strategii práce s mezinárodními společnostmi, založenými v zemi se zavedením jaderného programu. Memorandum bylo podepsané Mohamedem Al Hammadim, generálním ředitelem společnosti ENEC a prezidentem společnosti Enusa, Josém Vincentem Berlangou.

Al Hammadi sdělil: „Společnost ENEC je odhodlaná vyvíjet mírové využití jaderné technologie ve Spojených Arabských Emirátech v souladu s nejvyššími mezinárodními standardy kvality, bezpečností, zabezpečením a prací s různými světovými organizacemi. Díky tomu je umožněno sdílet názory a odborné znalosti. Taková spolupráce je důležitá pro budoucí vývoj sektoru jaderné energetiky ve Spojených Arabských Emirátech a i jinde.“

Berlanga dodal, že dohoda má historický význam, jelikož ENUSA také „reprezentuje zájmy španělské správy,“ informovala společnost ENEC ve svém prohlášení.

ENEC, společnost zcela vlastněná vládní organizací, staví čtyři jaderné reaktory v elektrárně Barakah v regionu Al Dhafra, Abu Dhabí. Zde jsou stavěny čtyři bloky korejského návrhu APR1400.

Společnost byla založena v roce 1972 se zaměřením na těžbu uranu, návrh, výrobu a dodávku palivových souborů do španělských jaderných elektráren. Dodávky paliva putují také do jiných zemí. Kromě toho společnost poskytuje také služby zajištění paliva, inspekce, opravy a správu použitého jaderného paliva společně se souvisejícími službami. Jedná se o veřejný podnik z 60 % vlastněný společností Sociedad Estatal de Participaciones Industriales, agenturou ministerstva financí. Zbylých 40 % vlastní společnosti Centro de Investigaciones Energéticas, Medioambientales y Tecnológicas, část vlastní ministerstvo vědy, výzkumu a inovací a zbytek univerzity.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..