Rosatom, Ruská státní jaderná korporace, a ministerstvo infrastruktury Rwandy podepsali dvě memoranda o spolupráci při vzdělávání a výcviku personálu a vývoji veřejného přijetí jaderné energetiky. Memoranda byla podepsána 28. února v Kigali náměstkem generálního ředitele pro mezinárodní vztahy, Nikolajem Spasským, a rwandským ministrem infrastruktury, Claverem Gatetem.

jaderná energie - Rusko a Rwanda plánují spolupráci při vzdělávání a veřejném přijetí - Zprávy (Rwanda Russia MOUs Rwanda Ministry of Infrastructure) 1

Spasský a Gatete během podepisovací ceremonie (Zdroj: Republic of Rwanda Ministry of Infrastructure)

Vývoj navazuje na mezivládní dohody o spolupráci při mírovém využívání jaderné energie, které obě země podepsaly 5. prosince minulého roku.

Strany souhlasily nasadit společný projekt vzdělávání a odborné přípravy personálu pro potřeby jaderné energetiky a souvisejícího průmyslu v následujících oblastech:

  • Organizace programu odborné přípravy rwandské jaderné infrastruktury.
  • Uzavření spolupráce mezi vzdělávacími instituty.
  • Společné krátkodobé programy a vzdělávání učitelů.
  • Vzdělávání, výzkum a výměna studentů.

Memorandum o veřejném názoru zahrnuje přípravu a zavedení veřejných a mediálních instruktážních akcí. Ta budou zahrnovat informování veřejnosti ohledně jaderných technologií a jejich použití a interakci s novináři, experty, učiteli a studenty, stejně jako organizování událostí pro rozšíření jaderného povědomí, informoval Rosatom.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..