Společnost Boss Resources oznámila 30% zvýšení minerálních zdrojů v oblasti určené k zajištění surovin pro budoucí spuštění uranového dolu Honeymoon. Ten leží na jihu Austrálie a k těžbě využívá technologii In-situ leaching.

jaderná energie - Přehodnocení zdrojů pro urychlené spuštění zařízení Honeymoon - Zprávy (Honeymoon Boss Resources uranium mining Australia Boss Resources) 1
Důl Honeymoon (Zdroj: Booss Resources)

Aktualizovaný zdroj JORC pro takzvané znovuspuštění oblasti, která zahrnuje doly jako Brook Dam, Honeymoon a East Kalkaroo, nyní obsahuje 36 milionů liber (16329 tun) uranu ve formě U3O8, 7,6 milionů liber (3447 tun) je z měřených zdrojů, 19 milionů liber (8618 tun) označených zdrojů a 9,1 milionů liber (4128 tun) z odvozených zdrojů. Celkové zdroje dolu Honeymoon, Jason a Gould, nyní dosahují 71,6 milionů liber (32477 tun) U3O8, což je 17% nárůst oproti dřívějším odhadům.

Společnost Subiaco, západoaustralská společnost, založená společností Boss Resources v červnu 2018, spustila třífázový projekt spuštění dolu Honeymoon, který získala od dceřiné společnosti Rosatomu, Uranium One v prosinci 2015. Vytvoření konečných vyžadovaných vstupních dat pro definitivní studii proveditelnosti, zahrnující vrtné programy měření a indikace zdrojů, je ústředním prvkem první fáze vývoje strategie. Ta také zahrnuje programy optimalizace pro identifikaci potenciálních cen, úspor a činností zlepšení a posouzení obnovení stávajícího zařízení pro kapalinovou extrakci.

Dodatečné vrtání ke stanovení množství a správy materiálu vedly k přeměně stanovení přibližně 70 % předchozích existujících minerálů z kategorie vyvozených materiálů na kategorii určených nerostných zdrojů. To znamená, že kombinace indikovaných a měřených zdrojů minerálů, části zdrojů, které mohou být považovány za potenciálně konvertovatelné na rudnou rezervu prostřednictvím aktualizované studie proveditelnosti, se zvýšila o 149 %, sdělila společnost.

Oznámení o zásobách „poskytuje dodatečné potvrzení, že důl Honeymoon je jedním z mála světových projektů, které se mohou zapojit do počáteční fáze projektů,“ sdělil generální ředitel společnosti Boss Resources, Duncan Craib. „30% vzrůst minerálních zdrojů, pokrývající plně povolenou důlní licenci ML6109, která je podporovaná vývozní licencí, pomůže k rychlému znovuuvedení produkce uranu,“ dodal.

Těžební metoda In-situ leaching uranu začala v dole Honeymoon v roce 2011 a podle společnosti Boss Resources bylo dodáno přibližně 335 tun U3O8 do roku 2013. Tato hodnota je mnohem nižší, než původně plánovaný výkon 3,3 milionů liber (1500 tun) za rok. Společnost Uranium One provedla údržbu a opravy dolu Honeymoon na začátku roku 2014. Stalo se tak kvůli problémům s výrobou a nízkými cenami uranu. K extrakci uranu v rámci smlouvy ML6109 nebylo třeba dodatečných povolení, což, jak říká společnost Boss, bude dobrým začátkem pro výrobu uranu po znovu spuštění.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..