Kanadská společnost Kinetrics získala ocenění zakázky hlavního projektu, souvisejícího s bezpečností jaderné elektrárny Cernavoda v Rumunsku a správu majetku v kanadské jaderné elektrárně Bruce.

jaderná energie - Kanadská společnost Kinetrics podepisuje mezinárodní zakázky - Ve světě (Cernavoda Nuclearelectrica) 1
Jaderná elektrárna Cernavoda (Zdroj: Nuclearelectrica)

Zakázky od vlastníků elektrárny Cernavoda, společnosti Societatea Nationala Nuclearelectrica AS (SNN, jinak také označovaná jako Nuclearelectrica) souvisí s přípravou druhého periodického hodnocení bezpečnosti (PSR) pro první blok elektrárny Cernavoda a první PSR pro druhý blok této elektrárny. Hodnota zakázky je 7,9 milionů dolarů (641 milionů Kč), další částí zakázky je sedmi měsíční projekt v hodnotě 97400 dolarů (2,2 milionů Kč) na projekt aktualizace analýzy rizika požáru (FHA) pro oba bloky. Další zakázku popisuje společnost Kinetrics jako „velké, multidisciplinární inženýrské služby“ v rámci programu hodnocení životnosti jaderné elektrárny Bruce. Tato zakázka je v hodnotě „několika milionů dolarů,“ sdělila společnost.

Práce na PSR elektrárny Cernavoda budou zahrnovat přípravu základních dokumentů pro každý blok. Celkem bude vytvořeno 22 bezpečnostních faktorů, osm pro každý blok a šest společných pro oba bloky. Pro každý blok bude také připravena globální hodnotící zpráva a související databáze. Zakázka má být dokončena do dubna 2022.

Druhá zakázka elektrárny Cernavoda bude zahrnovat aktualizaci stávajícího bloku FHA a posouzení návrhu a řešení všech zjištění ve zprávě Control Verification od rumunského inspektorátu mimořádných situací a jaderného dozoru. Společnost Kinetrics povede projekt s technickou asistencí poskytnutou společností Sigma Group, rumunského specialisty na protipožární ochranu.

První a druhý blok jaderné elektrárny Cernavoda, oba bloky CANDU 6 s výkonem 650 MW elektrických, přešly do komerčního provozu v červnu 1996 a srpnu 2007. Dohromady dodávají téměř 20 % rumunské poptávky po elektřině.

Výše smlouvy se společností Bruce zahrnuje výměnu, renovaci nebo úpravy vybavení zařízení jako například výměníků tepla, mechanických a elektrických systémů a systémů řízení a kontroly. Také budou upraveny transformátory a komponenty turbín na bloku A i bloku B. Společnost Kinetrics již zahájila koncepční a předběžné navrhované fáze projektu LAMP. Kinetrics sdělila, že má v úmyslu využít zkušenosti týmu, získané v rámci projektu budoucích návrhů a inovací. Stejně tak společnost pokračuje v poskytnutí dlouhodobých inženýrských služeb na elektrárně Bruce.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..