Prvních 8 westinghouských palivových souborů Triton11 bylo dodáno do finské jaderné elektrárny Olkiluoto, provozované společností Teollisuuden Voima Oyj. Nové palivové soubory budou zavezené do druhého bloku během následující odstávky.

jaderná energie - Finská společnost TVO přijala dodávku paliva pro nové generace BWR - Zprávy (Westinghouse Triton fuel Westinghouse) 1
První palivové soubory Triton 11 byly dodány minulý týden (Zdroj: Westinghouse)

Společnost Westinghouse sdělila, že jejich první palivové soubory Triton11 s 11×11 palivovými proutky pro varné reaktory (BWR) reprezentují palivo nové generace. To bylo vyvinuto k významnému snížení nákladů na palivový cyklus a zvýšení spolehlivosti jaderného paliva. Palivo má 3 centrální vodní kanály, známé jako vodní tyče a je optimalizováno pro 12měsíční a 24měsíční palivový cyklus, stejně jako pro efektivní zvýšení vyhoření paliva.

Palivové soubory Triton11 obsahují kromě tří vodních kanálů také 91 plnohodnotných palivových proutků, 10 palivových proutků s třetinovou délkou a 8 palivových proutků s dvou třetinovou délkou. Kanály pro průtok vody jsou připojeny ke spodní a horní koncovce, které dohromady tvoří nosnou konstrukci palivového souboru. Díky tomu je palivový soubor robustní jak pro manipulace, tak také pro provoz v jaderném reaktoru.

Palivové soubory byly vyrobeny ve švédském výrobním závodě Västerås, pařícím společnosti Westinghouse.

Dodávka dalších 10 palivových souborů Triton11 je naplánována do švédské jaderné elektrárny Oskarshamn, provozované společností OKG, v polovině roku.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..