Neděle, 29 listopadu
Shadow

Finská společnost TVO přijala dodávku paliva pro nové generace BWR

Prvních 8 westinghouských palivových souborů Triton11 bylo dodáno do finské jaderné elektrárny Olkiluoto, provozované společností Teollisuuden Voima Oyj. Nové palivové soubory budou zavezené do druhého bloku během následující odstávky.

První palivové soubory Triton 11 byly dodány minulý týden (Zdroj: Westinghouse)

Společnost Westinghouse sdělila, že jejich první palivové soubory Triton11 s 11×11 palivovými proutky pro varné reaktory (BWR) reprezentují palivo nové generace. To bylo vyvinuto k významnému snížení nákladů na palivový cyklus a zvýšení spolehlivosti jaderného paliva. Palivo má 3 centrální vodní kanály, známé jako vodní tyče a je optimalizováno pro 12měsíční a 24měsíční palivový cyklus, stejně jako pro efektivní zvýšení vyhoření paliva.

Palivové soubory Triton11 obsahují kromě tří vodních kanálů také 91 plnohodnotných palivových proutků, 10 palivových proutků s třetinovou délkou a 8 palivových proutků s dvou třetinovou délkou. Kanály pro průtok vody jsou připojeny ke spodní a horní koncovce, které dohromady tvoří nosnou konstrukci palivového souboru. Díky tomu je palivový soubor robustní jak pro manipulace, tak také pro provoz v jaderném reaktoru.

Palivové soubory byly vyrobeny ve švédském výrobním závodě Västerås, pařícím společnosti Westinghouse.

Dodávka dalších 10 palivových souborů Triton11 je naplánována do švédské jaderné elektrárny Oskarshamn, provozované společností OKG, v polovině roku.

Zdroj: WNN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..