Pondělí, 30 listopadu
Shadow

CNNC vyzývá Čínu, aby plánovala osm nových bloků ročně

Čína by měla začít stavět osm nových jaderných reaktorů ročně do roku 2030. Tato činnost by měla učinit jaderný sektor ziskovým a udržitelným. Vládu o tom informovala čínská státní jaderná korporace (CNNC), podle zprávy Shanghajské konzultační společnosti Nicobar.

Vizualizace bloku typu Hualong One (zdroj: World Nuclear News)

Nicobar sdělila, že Čínský jaderný trh dozrává a vláda potřebuje urychlit jejich povolení nových jaderných elektráren, aby umožnila výstavbu původního reaktoru Hualong One neboli HPR1000. Tento blok je čínský tlakovodní jaderný reaktor navržený společností CNNC a China General Nuclear Power Group (CGNP).

Čtyři bloky Hualong One jsou ve výstavbě jako 5. a 6. blok jaderné elektrárny Fu-čching (pynyin: Fuqing) v čínské provincii Fu-ťien (pinyin: Fujian) a 3. a 4. blok elektrárny Fang-čcheng-kang (pchin-jin: Fangchenggang). Dva bloky Hualong One jsou také ve výstavbě v Kanupp v Pákistánu, přičemž další bloky jsou plánovány v Argentině a Spojeném království.

V minulém měsíci společnost Nicobar oznámila, že CGNP obdržela povolení k výstavbě dvou bloků Hualong One na jejich staveništi Huizhou Taipingling v provincii Kuang-tung (pinyin: Guangdong) na jihu Číny.

V minulém roce CNNC sdělila, že je schopna stavět více jak 10 nových jaderných elektráren ročně na více nových lokalitách, které již byly plně připraveny pro výstavbu.

Společnost nepodala dodatečné detaily o nových staveništích, ale země má ambice v oblasti jaderného výkonu s oficiálním cílem 58 GW elektrických instalované kapacity do roku 2020. Nyní je v Číně v provozu 46 jaderných reaktorů s instalovaným výkonem 36 GW elektrických.

Podle společnosti Nicobar má Čína oficiální cíl 110 jaderných bloků v komerčním provozu do roku 2030. Tento cíl bude s velkou pravděpodobností posunut o dalších 5 let. První návrh tohoto cíle se má objevit již letos.

Zdroj: nucnet.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..