Neděle, 29 listopadu
Shadow

Společnost Rolls-Royce potvrzuje přezkoumání civilní jaderné výroby

Britský inženýrský gigant Rolls-Royce potvrdil přezkoumání možnosti návratu k civilnímu jadernému sektoru.

Logo společnosti Rolls-Royce (Zdroj: nuclearvalley.com)

Společnost reagovala na zprávu v Sunday Times, která informovala o najmutí konzultační firmy KPMG pro nalezení kupce jaderné divize. To by mohlo vést k dohodě ve výši přibližně 200 milionů liber (5,94 miliardy Kč).

Společnost Rolls-Royce prozatím nepotvrdila ani nevyvrátila zprávu, avšak sdělila, že „provádí přezkoumání možnosti jejich mezinárodního civilního jaderného podnikání“.

Divize se specializuje na monitorování a kontrolu vybavení pro měření teploty a radiační úrovně z jaderných reaktorů.

Navrhovaný krok je prostřednictvím části plánu výkonného ředitele Warrena Easta, zaměřeného na přeorientování inženýrského giganta na motory, energetické turbíny a obranné zájmy.

Nicméně tato informace také přichází v období rostoucí nejistoty ohledně budoucnosti plánování nových jaderných elektráren ve Spojeném království po řadě odložených projektů jejich výstavby.

Na začátku tohoto roku Hitachi oznámila, že pozastavuje projekt výstavby jaderné elektrárny Wylfa ve Walesu a společnost Toshiba sdělila, že pozastavuje společnost NuGen, která dohlíží na plány výstavby tří bloků AP1000, společnosti Westinghouse. Tyto bloky jsou stavěny v lokalitách Moorside na severozápadě Anglie.

Sundy Times informovaly, že projekt prodeje nebude zahrnovat práci společnosti Rolls-Royce na výstavbě elektrárny Hinkley Point C. V minulém měsíci společnost Rolls-Royce podepsala zakázku o dodání diesel generátorů pro záložní napájení elektrárny Hinkley Point C.

Zprávy také informují, že prodej nebude mít vliv na zapojení společnosti do konsorcia pracujícím na plánech nové generace malých modulárních reaktorů (SMR).

V únoru přinesly Financial Times zprávu o tom, že se společnost Rolls-Royce a jejich partneři dotazovali vlády Spojeného království o financování vývoje obchodního modelu výstavby reaktoru SMR v hodnotě 200 milionů liber (5,94 miliardy Kč). Společnost sdělila, že hledá rozpočet „v hodnotě několika set milionů“.

Společnost Rolls-Royce potvrdila Financial Times, že jejich konsorcium „diskutovalo s vládními úředníky Spojeného království o možných investicích do návrhu elektráren“.

V červnu minulého roku Financial Times oznámily, že společnost Rolls-Royce připravovala odstavení svého projektu vývoje SMR v případě, že by vláda nevytvořila dlouhodobý závazek této technologii. Závazek se má týkat také zajištění finanční podpory.

Zdroj: nucnet.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..