Praha, 26. února 2019 – Zástupci KEPCO Engineering & Construction Co. Inc. (KEPCO E&C) a ÚJV Řež včera podepsali memorandum o porozumění. Jeho tématy jsou podpora spolupráce při řešení společných projektů zaměřených na výstavbu nových jaderných zdrojů a rozvoj podnikání v oblasti bezpečnosti provozu jaderných elektráren. Memorandum se rovněž dotýká vzájemné výměny zkušeností a lidských zdrojů a řeší lokalizaci jaderné technologie.

jaderná energie - Zástupci KEPCO E&C a ÚJV Řež podepsali memorandum o porozumění - Zprávy (foto zahlavi stranek) 1
Ústav jaderného výzkumu Řež (Zdroj: ujv.cz)

Společnost KEPCO E&C spolupracuje s ÚJV Řež dlouhodobě. V minulosti například organizovala akce pro jaderné elektrárny jako jsou technické workshopy, konzultace apod. Z memoranda plyne, že se ÚJV Řež blíže seznámí s náhradními technologiemi důležitých komponent korejských jaderných elektráren a poskytne expertní technické služby v odvětví jaderné energie.  

Těšíme se na zahájení hmatatelné spolupráce s ÚJV Řež, který má v České republice vynikající odborné zázemí a zkušenosti. Toto memorandum je velmi významné, protože může odstartovat mnoho nových obchodních příležitostí,” prozradil Tae-Eun Jin, Executive Senior Vice President ze společnosti KEPCO E&C.

KEPCO E&C je jedním z nejdůležitějších členů týmu KHNP, inženýrského centra pro stavbu jaderných elektráren a návrhář systému jaderné výroby páry. KHNP a KEPCO E&C spolu spolupracují v oblasti výstavby a provozu jaderných elektráren už několik desetiletí. KHNP je jedním z možných dodavatelů nového jaderného zdroje pro Českou republiku a úspěch v tendru o dostavbu české jaderné elektrárny patří mezi klíčové priority společnosti.

Spolupráce ve výzkumu a s českým energetickým průmyslem

Zástupci KHNP a ÚJV Řež spolu už jedno memorandum podepsali minulý rok, a to za účelem vzájemné výměny zkušeností a praktických poznatků v oblasti výzkumu. Kromě výzkumných aktivit již KHNP navázala spolupráci s mnoha českými energetickými firmami, které chce zapojit do svého dodavatelského řetězce a zároveň jim nabídla možnost podílet se na dalších mezinárodních projektech. Podle KHNP české firmy nabízejí špičkové služby v oblasti jaderného průmyslu, a proto už s několika začala spolupracovat.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..