Pondělí, 30 listopadu
Shadow

Vnitřní části druhého bloku reaktoru Karachi byly namontovány

Montáž vnitro reaktorových systémů byla dokončena na druhém bloku Hualong One v jaderné elektrárně Karachi, postavené v Pákistánu.

Vnitro reaktorové systémy jsou převáženy do reaktorové budovy druhého bloku jaderné elektrárny Karachi (Zdroj: CNNC)

Vnitro reaktorové systémy jsou hlavní strukturou v tlakovodní nádobě reaktoru. Ty mají jednu, či více funkcí, jako je například podpora aktivní zóny, vyrovnání průtoku palivem, směrování proudu chladiva, poskytnutí radiační ochrany reaktorové nádoby a vedení instrumentace.

„Jako komponenta reaktorové tlakovodní nádoby, je vnitro reaktorová instrumentace vyrobena z nerezavějící oceli s vysokou mírou přesnosti,“ sdělila společnost China National Nuclear Corporation (CNNC).

Montáž vnitro reaktorových komponent na bloku byla dokončena 28. ledna v 14:38, oznámila společnost CNNC. Společnost oznámila, že tak bylo učiněno 35 dní před původním plánem.

Vnitřní reaktorové části jsou navrženy čínským jaderně výzkumným a vývojářským institutem, vyrobeny jsou Šanghajským prvním strojním závodem.

Druhý a třetí blok jaderné elektrárny Karachi jsou prvním případem vývozu reaktorového systému Hualong One. Výstavba druhého bloku začala v roce 2015 a třetího bloku v roce 2016. Komerční provoz těchto bloků se předpokládá na rok 2021, respektive na rok 2022.

Kromě dvou bloků ve výstavbě v jaderné elektrárně Karachi, jsou ve výstavbě další čtyři systémy Hualong One v Číně. Společnost CNNC staví ve své elektrárně Fu-čching (pynyin: Fuqing) v čínské provincii Fu-ťien (pinyin: Fujian), zatímco společnost China General Nuclear (CGN) staví dva bloky v elektrárně Fang-čcheng-kang (pchin-jin: Fangchenggang) v provincii Kuang-si (pinyin: Guangxi). Komerční provoz těchto čtyř bloků se očekává mezi léty 2019 a 2020.

CGN navrhuje použití britské verze jejich reaktoru Hualong One (HPR-1000) pro novou jadernou elektrárnu Bradwell v Anglii.

Zdroj: WNN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..