Pondělí, 30 listopadu
Shadow

Společnosti NRG a Curium podepsaly několikaletou dohodu o výrobě Mo-99

Společnosti NRG a Curium podepsaly několikaletou dohodu o výrobě radioaktivního Molybdenu-99, základního materiálu pro výrobu Technecia-99 (Tc-99m), používaného každoročně v milionech lékařských diagnostických postupech.

Výzkumný reaktor s vysokou hustotou toku neutronů v nizozemském Pettenu (Zdroj: nucnet.org)

Dohoda bude kombinovat ozařovací kapacitu společnosti NRG a výrobní kapacitu společnosti Curium.

NRG sdělila, že Tc-99m je nejdůležitější izotop používaný v jaderné medicíně a dohoda bude podporovat dlouhodobou diagnostiku života ohrožujících nemocí, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, nemoci plic, mozku a obecně rakovina.

Ročně je vyšetřeno přibližně 49 milionů pacientů pomocí jaderné medicíny. Více jak 80 % případů je vyšetřovaných pomocí radioizotopu Tc-99m. „Očekáváme, že celkový obchod s tímto produktem poroste. Zejména poroste trh produktů používaných pro léčbu rakoviny,“ sdělila NRG ve svém prohlášení. „Tato dohoda reprezentuje hlavní kroky pro uspokojení této rostoucí poptávky.“

Společnosti NRG a Curium mají sídlo v Pettenu, Nizozemí, poblíž výzkumného reaktoru s vysokou hustotou toku neutronů. Společně tvoří největšího dodavatele produktů pro jadernou medicínu, sdělila společnost NRG.

Zdroj: nucnet.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..