Rolls-Royce a jeho partneři žádali vládu Spojeného království o více jak 200 milionů liber (5,8 miliardy Kč) na financování vývoje modelu na výstavbu malých modulárních reaktorů. Informovala tak zpráva ve Fiancial Times (FT).

jaderná energie - Rolls-Royce se táže ministerstva Spojeného království o možnostech reaktorů SMR - Zprávy (opportunity) 1
Vizualizace reaktorového systému firmy Rolls-Royce (Zdroj: rolls-royce)

Společnost hledá financování v hodnotě „jen několika stovek milionů liber,“ citovaly FT osobu, která je s touto skutečností obeznámena.

Spojené království hodnotí své plány výstavby nových elektráren poté, co Hitachi nedávno sdělila, že zastavila plány výstavby jaderné elektrárny Wylfa Newydd. V minulém roce společnost Toshiba odložila projekt výstavby nové jaderné elektrárny Moorside v lokalitě Cumbria.

Společnost Rolls-Royce potvrdila deníku FT, že konsorcium vedlo rozhovory s kancelářemi vlády Spojeného království a dodala, že doufají ve výsledek významného spojenectví při investování do návrhů našich jaderných elektráren.

V červnu FT otiskly, že společnost Rolls-Royce připravovala zastavení jejich projektu vývoje reaktorů SMR v případě, že vláda neučiní dlouhodobý závazek této technologii, včetně finanční podpory.

Podle těchto novin britský výrobce leteckých motorů významně snížil investice z několika milionů na „hrstku platů“.

Zdroj: nucnet.org

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..