Jaderná energetika může pomoci Evropské unii dosáhnout udržitelné a nízkouhlíkové budoucnosti mezitím, co bude lidem poskytovat udržitelnou a dostupnou elektřinu. Sdělila to průmyslová skupina z Bruselu, Foratom. 

jaderná energie - Průmyslová skupina Foratom podtrhává výhody evropské jaderné energetiky - Zprávy (Foratom logo) 1
Logo průmyslové skupiny Foratom (Zdroj: IYNC)

Článek podtrhává tři hlavní výhody jaderné energetiky a sice: Environmentální udržitelnost, energetickou nezávislost a ekonomický přínos.

Foratom sdělila, že role jaderné energetiky, při evropském úsilí o udržitelnou nízkouhlíkovou energetiku budoucnosti, byla potvrzena evropskou komisí, pojmenovanou „čistou planetu pro všechny“. Tato strategie ukazuje, jak mohou evropské plány dosáhnout klimatické neutrality do roku 2050.

Ve strategii komise zdůrazňuje jadernou energetiku jako páteř evropského bezuhlíkového energetického mixu, společně s obnovitelnými zdroji. Každý z osmi možných scénářů pro Evropu zahrnuje významný podíl elektřiny generované jadernými elektrárnami.

„Uznání jaderné energetiky evropskou komisí je klíčový krok evropské nízko uhlíkové budoucnosti. Jedná se o krok správným směrem,“ sdělil ředitel Foratomu, Yves Desbazeille.

„Je důležité mít na paměti, že jaderná energetika je schopna nejen snížit emise oxidu uhličitého, ale také poskytuje mnoho dalších benefitů, jako například zajištění bezpečných dodávek elektřiny a zachování životního prostředí společně s ekonomickou a společenskou udržitelností“.

Zdroj: nucnet.org

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..