Společnost Uranium Energy Corporation (UEC) získala licenci opravňující ji spravovat jaderné materiály pro jejich texaský projekt těžby In-Situ Leaching. Jednalo se o poslední ze 4 hlavních povolení potřebných k těžbě uranu.

jaderná energie - Povolení pro Burke Hollow - Zprávy (Burke Hollow exploration UEC) 1
Práce na průzkumu lokality Burke Hollow (Zdroj: UEC)

Společnost podala žádost o licenci opravňující ji spravovat radioaktivní materiály texaská komisi zajišťující kvalitu životního prostředí v říjnu 2014. Komise nyní vydala licenci, oznámila 20. února UEC.

Hranice licence zahrnují oblast 5385 akrů (2179 hektarů). Ta zahrnuje více výrobních oblastí a povoluje výstavbu osamoceného zařízení.

Navíc má projekt Burke Hollow kromě licence nyní mimo těžební oblast o 4452 hektarů, schválenou od prosince 2016, navíc další povolení pro ukládání radioaktivního materiálu, od července 2015, a oddělení od podzemní vody z března 2017.

„Projekt Burke Hollow bude vyvíjen součástí strategie hub-and-spoke. Tato strategie je navržena pro nízké náklady obnovení těžby In-Situ Leaching (ISR) uranu s konečným zpracováním, které se uskuteční u našeho nedalekého, plně schváleného zařízení Hobson,“ sdělila UEC.

Craig Wall, viceprezident pro životní prostředí, zdraví & bezpečnost, sdělil: „Tento úspěch je mimořádně obohacující pro tým společnosti UEC i přes velmi vyzývavé podmínky v uranovém sektoru v minulých 6 letech. Jsme nadšeni pokrokem projektu Burke Hollow, a že se tímto krokem stává modernějším, levnějším a šetrnějším k životnímu prostředí.“

Prezident a generální ředitel společnosti UEC, Amir Adnani, sdělil: „Vrtné práce a práce pokračující na zvýšení pokroku v Burke Hollow podpořily společnost UEC k vytvoření nejnovějšího projektu připravovaného v blízké budoucnosti. Nyní jsme v optimální pozici při poskytování levného a dostupného zdroje domácího uranu americkým společnostem. Začátek vrtné kampaně pro rok 2019 společnost naplánovala na začátek března. V rámci té vyvrtá přibližně 20 vymezovacích otvorů a zhruba 120 monitorovacích vrtů. Touto částí bude připraven vývoj první oblasti výroby společnosti.“

Uranový projekt Burke Hollow se nachází na jihovýchodě Bee Country v Texasu a skládá se z dvou dolů chemické těžby In-Situ Leaching, které dohromady zahrnují oblast 7830 hektarů. V roce 2012 byl přidán pozemek severně přilehlý k dolu o rozloze 739 hektarů. Odhadované zdroje projektu jsou v řádech 3215 tun uranu ve formě U3O8 o koncentraci 0,088 %.

Strategie hub-and-spoke, společnosti UEC je plně licencovaným zpracovacím postupem zařízení Hobson Processing Facility, které je umístěno v Palangana, Burke Hollow a Goliad ISR. Ve Wyomingu řídí společnost UEC projekt Reno Creek, který je největším povoleným předprojektovým uranovým projektem ISR v USA.

Dále společnost řídí propojení uranových projektů v Arizoně, Novém Mexiku a Paraguay, dolu na uran a vanad v Coloradu a jeden z největších nerozvinutých dolů železa a titanu na světě, umístěném v Paraguay.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..