Společnosti Global Nuclear Fuel (GNF) a španělská státem vlastněná společnost Enusa Industries Avanzadas, vyrábějící jaderné palivo, podepsaly dohodu o prodloužení jejich společného podniku, zaměřeného na jaderné palivo, Genusa, o dalších 6 let.

jaderná energie - GNF a Enusa prodloužily společný podnik zaměřený na jaderné palivo - Zprávy (Fuel inspection at Juzbado facility Enusa) 1
Pracovníci, provádějící inspekci palivových souborů ve fabrikačním zařízení Juzbado (Zdroj: Enusa)

Společnost Genusa, založená v roce 1996, vyrábí a prodává jaderné palivo a podpůrné služby pro evropské varné reaktory (BWR).

„Společnost GNF se zavázala k celosvětovému trhu s jaderným palivem pro varné reaktory a jsme potěšeni z pokračování v podpoře evropských zákazníků s nejmodernějšími palivovými technologiemi a službami díky rozšíření společného podniku Genusa,“ sdělil Amir Vexler, generální ředitel společnosti GNF a prezident představenstva Genusa.

„Rozšíření společného podniku Genusa se společností GNF je velice důležité pro společnost Enusa, protože poskytují stabilitu našim vztahům v časech, kdy Genusa vlastní majoritní podíl evropského trhu s palivem pro varné reaktory,“ sdělil Roberto González, ředitel vývoje obchodu a technologií ve společnosti Enusa a člen představenstva Genusy.

Minulý rok udělila Genusa zakázku finské společnosti Teollisuuden Voima Oyj na dodávkách překládek na prvním a druhém bloku jaderné elektrárny Olkiluoto. Oba tyto bloky jsou varné reaktory s výkonem 880 MW elektrických. Zakázka byla také udělena švédské společnosti Vattenfall na dodávkách palivových souborů pro první a druhý blok jaderné elektrárny Forsmark. Palivo pro tyto elektrárny je vyráběno společností Enusa v jejich španělském fabrikačním závodě.

GNF je vedená společným podnikem společností GE, Hitachi a provozovatelů, působících především prostřednictvím společnosti Global Nuclear Fuel Americas z Wilmingtonu, Severní Karolíny a japonské odnože Global Nuclear Fuel z Kurihama, Japonska.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..