Bezpečnostní a zabezpečovací komise jižní Koreje (NSSC) vydala 1. února povolení společnosti Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP) k provozu čtvrtého bloku jaderné elektrárny Shin Kori.

jaderná energie - Druhý korejský blok APR1400 je připravený ke spuštění - Zprávy (Shin Kori 3 and 4 KHNP) 1
Třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Shin Kori (Zdroj: KHNP)

Výstavba první dvojice jaderných reaktorů APR1400 v jaderné elektrárně Shin Kori jako třetí a čtvrtý blok, byla schválena v roce 2006, ačkoliv skutečná stavební licence nebyla vydaná až do dubna 2008.

První lití betonu třetího bloku proběhlo v říjnu 2008 a v srpnu 2009 proběhlo lití betonu 4. bloku. Komerční provoz třetího bloku byl původně naplánován na konec roku 2013 a čtvrtý blok na září 2014. Bohužel byl komerční provoz zpožděn kvůli potřebě testování bezpečnostních řídicích systémů, kabelů a jejich následné výměně.

Třetí blok dosáhl první kritičnosti v prosinci 2015 a jeho připojení k elektrické síti proběhlo v lednu 2016. V prosinci 2016 přešel blok do komerčního provozu.

Společnost KHNP dokončila chladné hydrostatické zkoušky a horké funkční testy na čtvrtém bloku elektrárny Shin Kori v listopadu 2015 a dubnu 2016. Společnost oznámila v srpnu 2017, že očekává zavážení paliva do bloku do konce ledna s komerčním spuštěním v září.

Zpoždění, o kterém společnost hovořila v té době, odráží nepatrné zlepšení v návrhu, které vyplývá ze spouštěcích prací na již provozovaném bloku. Dodatečné seismické opatření bylo zajištěno v důsledku reakce na zemětřesení v Gyeongju, které bylo zaznamenáno v září 2016 a zemětřesení v Pohangu v listopadu 2017.

Na setkání, které proběhlo 1. února, schválila komise NSSC spuštění čtvrtého bloku elektrárny Shin Kori poté, co byly zváženy výsledky inspekce zajištěné korejským institutem jaderné bezpečnosti.

Výstavba dvou dalších bloků tlakovodních reaktorů APR1400, každý s výkonem 1350 MW elektrických v elektrárně Shin Kori, 5. a 6. bloku, začala v dubnu 2017 a září 2018. Komerční provoz 5. bloku je naplánováno na březen roku 2022 a šestý blok jej má následovat s ročním posunem. Dva další bloky APR1400 jsou ve výstavbě v Jižní Koreji jako první a druhý blok elektrárny Shin Hanul.

Čtyři bloky jsou také stavěny ve Spojených Arabských emirátech, elektrárně Barakah. Komerční provoz všech těchto 4 bloků je naplánován do roku 2020.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..