Energetický výhled společnosti British Petroleum (BP) pro rok 2019 předpokládá celkové zvýšení výroby jaderné energie na 3400 TWh do roku 2040.

jaderná energie - British Petroleum předpokládá vzrůst výroby jaderné energie na 3400 TWh do roku 2040 - Zprávy (BP energy outlook launch) 1
Ilustrační obrázek (Zdroj: BP)

Dokument je vytvořen pro podporu analýz společností a jejich rozhodování a je publikován jako příspěvek pro širší debatu.

Dokument s výhledem do budoucnosti zvažuje několik rozdílných scénářů, které „zkoumají možné důsledky rozdílných úsudků a předpokladů tím, že zvažují řadu „co kdyby“ experimentů.“ Scénáře zvažují pouze malou podskupinu nejistot kolem energetického trhu do roku 2040. Neposkytují komplexní popis všech možných budoucích výsledků. V jejich rychlém přechodu jádro vzroste na 4300 TWh.

Podle výhledu bude jaderná a vodní energetika pokračovat v růstu, ačkoliv mnohem pomaleji, než jakým tempem roste poptávka po elektřině. Z toho plyne, že podíly jejich výroby v celém energetickém mixu jen klesají.

Jaderná energetika ve scénáři roste s rychlostí 1,1 % za rok, což je v souladu s růstem zaznamenaným za posledních 20 let.

„Pokračující vzrůst jaderné energie může pokračovat dle dvou kontrastních modelů. Produkce z jaderné energie podle OECD výrazně klesá oproti výhledu. Největší vliv na tom mají stárnoucí jaderné elektrárny, které jsou vyřazovány. Přitom je vynakládáno pouze malé úsilí na výstavbu nových bloků. Na druhou stranu výroba elektřiny z jaderné energie v Číně velmi roste. Podle výhledu se má zvýšit až na 1000 TWh do roku 2040. To je podobná úroveň jako je v modelu OECD pro celý svět,“ sdělila zpráva.

Výhled energetiky zkoumá síly, které formují celosvětový přechod energetiky do roku 2040 a klíčové nejistoty kolem tohoto přechodu, sdělila společnost BP. Ukazují, jakým způsobem vede rostoucí životní úroveň k růstu celosvětové poptávky po energii a jak bude tato poptávka v nadcházejících letech plněna prostřednictvím rozmanitého sortimentu dodávek ropy, plynu, uhlí a obnovitelných zdrojů.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..