Společnost Westinghouse, která v minulém roce těžila z 11. kapitoly ochrany před bankrotem, oznámila počáteční organizační změny s cílem posílit a zaměřit se na základnu zákazníků a současně posílit své globální služby a řetězec dodavatelských služeb.

jaderná energie - Westinghouse oznámil organizační změny - Zprávy (Westinghouse Global HQ Cranberry Township PA) 1
Budova vrchního vedení společnosti Westinghouse v Cranberry, Pensylvánii (Zdroj: Westinghouse)

Mezi ohlášené změny se řadí vytvoření zákaznicky orientovaných obchodních jednotek sloužících stávajícím provozovaným jaderným elektrárnám s jediným místem odpovědnosti jak za prodej, tak za jejich doručení.

Nová obchodní jednotka bude vyvinuta se zodpovědností za klíčový růst v oblasti spojené s konkrétními etapami životního cyklu komerčně provozované jaderné elektrárny. To zahrnuje dodávky do elektrárny během výstavby, její demolice, decommissioningu, sanace a také vládní služby. David Durham bude prezident nově založeného zařízení pro obchodní řešení elektráren.

Společnost Westinghouse navíc založí „funkci podpory výstavby globálního dodavatelského řetězce v rámci nejlepších organizací, které budou podporovat obchodní jednotky prostřednictvím robustních organizací zabývající se odběrem technologií“. Společnost sdělila, že funkce bude „také poskytovat světový inženýring, výrobu a ostatní technické kapacity, abychom našim zákazníkům dodali plný rozsah produktů ze společnosti Westinghouse, jejich inovací a technických kapacit.“

Pavan Pattada byl jmenován výkonným viceprezidentem společnosti Global Operations Service, která zahrnuje společnosti Global Supply Chain, Nuclear Fuel, Global Component Manufacturing, Global Instrumentation & Control a Global Engineering Services.

„Tento posílený obchodní model je dalším vývojem provozního modelu společnosti Westinghouse,“ dodala společnost Westinghouse. „Podle tohoto modelu by byla úloha hlavního provozovatele restrukturalizovaná v rámci širší reorganizace společnosti.“ Výsledkem se ředitel provozu, Mark Marano, rozhodl odejít do důchodu.

David Howell se stane prezidentem společnosti Americas Operating Plant Services a bude pokračovat se zodpovědností za komerční realizaci a s dodatečnou odpovědností za její doručení. Bill Poirier bude jmenován prezidentem evropské, středovýchodní a africké pobočky společnosti Westinghousské části Operating Plant Services na dočasné základně, mezitím, co bude společnost provádět externí vyhledávání.

Společnost Westinghouse očekává implementaci všech změn do poloviny roku 2019.

Tyto organizační změny posílí prodej a dodávaný model společnosti tím, že sjednotí odpovědnost za dodávané produkty a služby regionům a zajistí optimální globální zdroje,“ informovala společnost Westinghouse.

„Společnost Westinghouse byla na cestě ke změně způsobu, jakým dodáváme naše produkty a služby našim zákazníkům. Nový způsob má posílit efektivitu, čímž zajistíme obchodní hodnoty,“ sdělil prezident a generální ředitel společnosti Westinghouse, José Emeterio Gutiérrez. „Změny budou katalyzátorem našeho pokračování v posílení obchodního jádra společnosti a globálního řetězce dodavatelů. Neustále pracujeme na zvýšení standardů, kvality, bezpečnosti, klientském servisu a inovacích.“

Westinghouse naplnil 11. kapitolu ochrany proti bankrotu s americkými soudy v březnu 2017, aby mohla společnost podstoupit strategickou restrukturalizaci. Podání bankrotu ovlivnilo pouze americké provozovatele, kteří byli zahrnuti do projektů výstavby čtyř reaktorů AP1000 ve dvou lokalitách: Vogtle v Georgii a VC Summer v Jižní Karolíně.

V minulém lednu bylo oznámeno, že obchodní partneři Brookfield společně s ostatními partnery (společně známými jako Brookfield) souhlasili k nákupu 100% podílu společnosti Westinghouse od Japonské společnosti Toshiba za přibližně 4,6 miliardy dolarů (102 miliard Kč). Společnost Brookfield dokončila nákup Westinghousu 1. srpna. To znamenalo, že v té době Westinghouse opustil ochranu bankrotem dle kapitoly 11.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..