Společnost Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP) uzavřela smlouvu se společností L3 MAPPS na realizaci upravení plnohodnotného simulátoru prvního bloku jaderné elektrárny Wolsong pro výcvik operátorů třetího bloku. Odstavení prvního bloku elektrárny je naplánováno na rok 2022.

jaderná energie - Simulátor prvního bloku elektrárny Wolsong bude upraven pro použití na třetím bloku - Zprávy (Wolsong KHNP) 1
Jaderná elektrárna Wolsong se čtyřmi reaktory CANDU 6 (Zdroj: KHNP)

Simulátory jsou nedílnou součástí výcviku operátorů, jak na začátku jejich kariéry, tak také v průběhu jejich života. Simulátor je přesnou kopií panelů ve velínu elektrárny a pomáhá při výuce operátorů jak při normálním provozu, tak i haváriích.

Kanadská firma L3 MAPPS sdělila, že projekt úpravy simulátoru prvního bloku jaderné elektrárny Wolsong pro třetí blok, začne okamžitě.

Plnohodnotný simulátor třetího bloku elektrárny Wolsong, bude velmi podobný tomu z prvního bloku. K vizuálnímu zobrazování a analýze dat budou použity průmyslové počítače s distribucí Windows. Simulovány budou jak reaktorové prvky, tak také prvky systému výroby páry, indikátory celkové bilance elektrárny, energetické systémy a systémy instrumentace a řízení. Simulátor třetího bloku elektrárny Wolsong bude založen na plánovaných úpravách simulátoru z prvního bloku, který je nyní zcela vyvinutý, ověřený a udržovaný v simulačním prostředí Orchid L3.

Součástí úpravy plnohodnotného simulátoru prvního bloku (hlavních řídících panelů) bude jeho navrácení do kanady, aby přesně odpovídal hlavním řídícím systémům třetího bloku.

Navíc bude simulátor třetího bloku obsahovat simulace těžkých havárií a bude vybaven dvou a tří dimenzionální animovanou interaktivní vizualizací reaktorové nádoby a budovy kontejnmentu.

Michael Chatlani, viceprezidennt marketingu a prodeje společnosti L3 MAPPS Power Systems and Simulation, sdělil: „L3 MAPPS je potěšena rozhodnutím KHNP o smlouvě úpravy simulátoru prvního bloku elektrárny Wolsong pro její třetí blok. Smlouva byla podepsaná v roce 2016. Tenkrát jsme byli blízko dokončení simulátoru pro první blok, takže jsme extrémně šťastní, že tato práce bude využita při inovacích pro simulátor třetího bloku jaderné elektrárny Wolsong.“

Předpokládá se, že simulátor bude v provozu ve třetím čtvrtletí roku 2020.

Jaderná elektrárna Wolsong v Gyeongju, provincii Severní Gyeongsang, provozuje 4 těžkovodní reaktory CANDU 6, každý s výkonem 700 MW elektrických. Společnost L3 MAPPS dodává plnohodnotné simulátory pro výcvik personálu všech 4 bloků.

KHNP oznámila v minulém červnu, že první blok elektrárny Wolsong, který začal produkovat elektřinu v roce 1983, bude odstaven přednostně, okamžitě poté, co mu vyprší provozní licence v roce 2022. Společnost sdělila, že její rozhodnutí je založeno na „nejisté ekonomické životaschopnosti“ dalšího provozu a nízké provozní výkonnosti. Třetí blok elektrárny přešel do komerčního provozu v červnu 1998.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..