Ruská základna komerčních jaderných elektráren vyrobila v roce 2018 více jak 204 TWh elektřiny a překročila tak dosavadní rekord z roku 2017, který byl 202 TWh elektřiny. Oznámila to státní provozovatel jaderných elektráren Rosenergoatom.

jaderná energie - Ruské jaderné rekordy roku 2018 - Zprávy (leningrad 2 1 courtesy rosatom dd checked.png) 1
Novovoroněžská jaderná elektrárna (Zdroj: nucnet.org)

Podle Rosenergoatomu, dceřiné společnosti státní jaderné korporace Rosatomu, byl cíl roku 2018 vyrobit více jak 201 TWh elektřiny.

Kalininská jaderná elektrárna se čtyřmi bloky, umístěna severozápadně od Moskvy, vyrobila přibližně 35 TWh elektřiny a následovaly ji pak čtyři bloky Balakovské jaderné elektrárny, umístěné jihozápadně od Moskvy, která vyrobila 31 TWh elektřiny. Trojici zakončuje Leningradská elektrárna na pobřeží finského zálivu, která vyrobila 28 TWh elektřiny.

Na konci října začal první blok Leningradské II jaderné elektrárny svůj komerční provoz. V Leningradské jaderné elektrárně tak byla instalovaná kapacita 5240 MW elektrických. Stala se tak nejvýkonnější jadernou elektrárnou v Rusku. To bylo do té doby, dokud byl v provozu první blok Leningradské I elektrárny, který byl v provozu od roku 1974 až do 21. prosince 2018.

Podle mezinárodní agentury pro atomovou energii Rusko disponuje 37 jadernými bloky v komerčním provozu a dalšími šesti ve výstavbě.

Rosenergoatom sdělil, že Rusko sdílí 19 % elektřiny. V roce 2017 to bylo pouze 17,9 %, informovala mezinárodní agentura pro atomovou energii.

Zdroj: nucnet.org

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..