Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) podepsala dohodu s americkou inženýrskou firmou Sargent & Lundy o spolupráci na plánované modernizaci projektu Rumunské jaderné elektrárny Černá voda.

jaderná energie - KHNP spolupracuje se společností Sargent & Lundy v rámci rumunského projektu - Zprávy (KHNP S L January 2019 KHNP) 1
Ceremonie při podpisu dohody mezi KHNP a Sargent & Lundy (Zdroj: KHNP)

Rumunsko má dva těžkovodní reaktory (PHWR) o výkonu 650 MW elektrických ve své jaderné elektrárně Černá voda. Společně dodávají 17 % elektřiny země.

Součástí modernizačního projektu elektrárny Černá voda je naplánovaná objednávka zařízení pro odstraňování tritia, ukládání radioaktivního odpadu a nové tlakové kanály.

Jaderné reaktory v Černé vodě jsou stejného návrhu jako jaderné reaktory v jihokorejské elektrárně Wolsong, kde nyní KHNP dokončila modernizaci projektu. Společnost Sargent & Lundy se také účastní na úpravě kanadských PHWR.

„S ohledem na to, se očekává, že společnost bude schopna přinést novou životaschopnost domácímu jaderně energetickému průmyslu prostřednictvím společného postupu s domácími jadernými společnostmi a rumunskou jadernou elektrárnou,“ dodalo KHNP.

Jihokorejská společnost sdělila, že se plánuje soustředit na úsilí o získání závazku v Evropě, včetně České republiky a Polska.

Původně byla jaderná elektrárna Černá voda, umístěná v regionu Constanta, navržena pro 5 reaktorů CANDU 6. První dva bloky začaly svůj komerční provoz v letech 1996 a 2007.

V říjnu 2017 společnost Societatea Nationala Nuclearelectrica SA obdržela souhlas s akcionářem na vylepšení prvního bloku elektrárny Černá voda. První fáze rekonstrukce projektu bude zahrnovat „aktivity potřebné k zajištění provozu prvního bloku po dobu dalších 30 let. To znamená prodloužení provozu elektrárny na plném výkonu z původně plánovaných 210000 hodin,“ sdělila společnost Nuclearelectrica. Dokončení rekonstrukce bloku se očekává mezi prosincem 2026 a prosincem 2028.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..