Indie nyní předpokládá, že zprovozní 21 nových jaderných reaktorů o celkovém výkonu 15700 MW elektrických do roku 2031. Parlamentu zprávu sdělili premiér a ministr energetiky 3. ledna.

jaderná energie - Indie plánuje zprovoznit 21 nových reaktorů do roku 2031 - Zprávy (indian flag) 1
Indická národní vlajka (Zdroj: WNN)

V psané odpovědi na otázku Rajya Sabhy odpověděl Jitendra Singh následující: „Nyní je v různé fázi výstavby 9 jaderných reaktorů.“ V této devítce jsou zahrnuty dva bloky v každém státu Gujaratu, Rajasthanu a Haryany a tři bloky v Tamil Nadu. Dokončení všech těchto bloků je naplánováno mezi léty 2024 a 2025, sdělil Singh podle zpravodaje The Times of India.

„Navíc indická vláda v červnu 2017 schválila financování dalších 12 jaderných reaktorů,“ sdělil parlamentu Singh. „Díky tomu je nyní ve fázi výstavby 21 jaderných reaktorů o celkovém výkonu 15700 MW elektrických. Všechny tyto bloky by měly být dokončeny do roku 2031.“

Singh také poznamenal, že pět stavenišť v zásadě získalo schválení pro výstavbu dalších 28 reaktorů. Tato staveniště jsou v lokalitách Jaitapur ve státu Maharashtra, Kovvanda ve státu Andhra Pradesh, Chhaya Mithi Virdi ve státu Gujarat, Haripur v Západním Gengálsku a Bhimpur ve státu Madhya Pradesh.

V reakci na samostatnou otázku Rajya Sabhy poznamenal Singh: „V současné době neexistuje souhlas administrativy a finanční stránky vládních jaderných projektů.“

Indie nyní disponuje 22 provozovanými jadernými reaktory v sedmi lokalitách. Jejich celkový elektrický výkon je 6780 MW elektrických.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..