Společnost Entergy Corporation dokončila prodej společnosti Entergy Nuclear Vermont Yankee dceřiné společnosti NorthStar Group Services, která provede decommissioning jaderné elektrárny Vermont Yankee.

jaderná energie - Dokončení prodeje elektrárny Vermont Yankee - Zprávy (Vermont Yankee Entergy) 1
Jaderná elektrárna Vermont Yankee (Zdroj: Entergy)

Společnost Entergy popsala prodej jako první svého druhu v průmyslu jaderného sektoru, zahrnující trvalé vlastnictví a převod licencí do společnosti, která má provádět decommissioning a obnovu lokality. Jediný varný reaktor ukončil svůj provoz v prosinci 2014, poté, co dokončil svůj 42letý provoz. Společnost Entergy oznámila v listopadu 2016 prodej elektrárny společnosti NorthStar, která urychlí proces decommissioning.

Jaderný dozor US Nuclear Regulatory Commission (US NRC) povolil v minulém říjnu převedení provozní licence Vermont Yankee do společnosti NorthStar a společnost Vermont Public Utility Commission vydala objednávku schvalující prodej v prosinci minulého roku.

Tým provádějící decommissioning u společnosti NorthStar, zahrnuje pracovníky společnosti Orano USA, která poskytne rozřezání tlakovodní nádoby jaderného reaktoru. Ta také zajistí podporu a správu použitého paliva, experty na nakládání s odpadem, balení odpadu, transport a jeho konečné uložení. Společnost Burns & McDonnell poskytne inženýring a dozornou podporu. Společnost NorthStar sdělila, že začne s dekontaminací a pracemi na rozebírání elektrárny Vermont Yankee do roku 2021 a dokončí decommissioning a úpravu lokality do roku 2030. Výjimku tvoří výstavba nezávislého skladovacího zařízení pro použité jaderné palivo, do kterého by bylo všechno palivo převezeno. Tento nový časový výhled je o 45 let kratší, než původně plánovaný decommissioning od společnosti Entergy.

Transakce byla „uzavřena s podmínkami společností, které dříve zveřejnily finanční závazky a záruky společnosti,“ sdělily obě společnosti. Očekává se, že výplata před zdaněním výnosů společnosti bude nejvyšší ve čtvrtém čtvrtletí za rok 2019. Bude považovaná za speciální položku, vyloučenou z provozních nákladů společnosti, dodali.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..