Pátek, 27 listopadu
Shadow

Dokončení prodeje elektrárny Vermont Yankee

Společnost Entergy Corporation dokončila prodej společnosti Entergy Nuclear Vermont Yankee dceřiné společnosti NorthStar Group Services, která provede decommissioning jaderné elektrárny Vermont Yankee.

Jaderná elektrárna Vermont Yankee (Zdroj: Entergy)

Společnost Entergy popsala prodej jako první svého druhu v průmyslu jaderného sektoru, zahrnující trvalé vlastnictví a převod licencí do společnosti, která má provádět decommissioning a obnovu lokality. Jediný varný reaktor ukončil svůj provoz v prosinci 2014, poté, co dokončil svůj 42letý provoz. Společnost Entergy oznámila v listopadu 2016 prodej elektrárny společnosti NorthStar, která urychlí proces decommissioning.

Jaderný dozor US Nuclear Regulatory Commission (US NRC) povolil v minulém říjnu převedení provozní licence Vermont Yankee do společnosti NorthStar a společnost Vermont Public Utility Commission vydala objednávku schvalující prodej v prosinci minulého roku.

Tým provádějící decommissioning u společnosti NorthStar, zahrnuje pracovníky společnosti Orano USA, která poskytne rozřezání tlakovodní nádoby jaderného reaktoru. Ta také zajistí podporu a správu použitého paliva, experty na nakládání s odpadem, balení odpadu, transport a jeho konečné uložení. Společnost Burns & McDonnell poskytne inženýring a dozornou podporu. Společnost NorthStar sdělila, že začne s dekontaminací a pracemi na rozebírání elektrárny Vermont Yankee do roku 2021 a dokončí decommissioning a úpravu lokality do roku 2030. Výjimku tvoří výstavba nezávislého skladovacího zařízení pro použité jaderné palivo, do kterého by bylo všechno palivo převezeno. Tento nový časový výhled je o 45 let kratší, než původně plánovaný decommissioning od společnosti Entergy.

Transakce byla „uzavřena s podmínkami společností, které dříve zveřejnily finanční závazky a záruky společnosti,“ sdělily obě společnosti. Očekává se, že výplata před zdaněním výnosů společnosti bude nejvyšší ve čtvrtém čtvrtletí za rok 2019. Bude považovaná za speciální položku, vyloučenou z provozních nákladů společnosti, dodali.

Zdroj: WNN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..