Návrat do provozu všech 7 konverzních uranových tras umožňuje americké kanceláři životního prostředí ministerstva energetiky konvertovat 5000 tun ochuzeného hexafluoridu uranu (DUF6). Spojené státy tak dokáží konvertovat polovinu svého ročního cíle jaderných materiálů na stabilnější formu během 3 měsíců roku 2019.

jaderná energie - Chod amerického konverzního závodu je před svým původním plánem - Zprávy (DOE 7 Lines Restart DOE EM) 1
Personál na zařízení EM v Portsmouthu oslavuje návrat všech sedmi výrobních tras DUF6 do provozu (Zdroj: EM)

Konverzní projekt DUF6 konvertoval 5110 tun DUF6 od října do prosince. Jedná se o více jak polovinu jejich 9000 tunového závazku pro rok 2019. Závazek je od 1. října do 30. září. Společnost EM toho dosáhla díky návratu do provozu sedmi tras jejich zařízení v Ohiu a Kentucky po několika obdobích pauzy. Zařízení nebyla provozu kvůli údržbě, zvýšení bezpečnosti, vylepšení technologie a zlepšení, zahrnující výstavbu nové spolehlivější výroby vodíku v obou zařízeních.

Zásoby amerického ministerstva energetiky (DOE) jsou více než 800000 tun a jedná se tak o pozůstatek více než 60 let provozu obohacovacích zařízení v plynných difuzních kolonách v zařízeních v Portsmouthu, Ohio a Paducah, Kentucky. Obohacovací závody dodávaly obohacený uran prvně pro zbrojní průmysl a následně pro průmysl komerčních jaderných elektráren. Provoz zařízení Portsmouth skončil svůj komerční provoz v roce 2001 a Paducah v roce 2013.

Zařízení EM konvertuje uložený DUF6 na ochuzený oxid uranu, který je chemicky stabilnější pro budoucí skladování, opětovné použití, nebo uložení. Vedlejším produktem tohoto procesu je kyselina fluorovodíková, která může být dále průmyslově využita. Projekt již konvertoval více jak 70000 tun zásob ministerstva energetiky od okamžiku uvedení zařízení do provozu v roce 2010.

„V uplynulých letech projekt DUF6 implementoval vylepšení zařízení a zvýšil provozní efektivitu, která staví základy pro udržitelnou a bezpečnou produkci,“ sdělil Robert Edwards, manažer zařízení EM v Portsmouth a Paducah.

Zpracování zásoby DUF6 v Portsmouth je očekáváno přibližně v 18 letech provozu a zásoba v Paducah by měla být konvertovaná do 30 let.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..