Prostřednictvím důsledného stavebního dozoru společnosti Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC) a procesu zajištění jakosti (QA) byly nalezeny bubliny v betonu. Ty byly nalezeny v průběhu stavební fáze výstavby třetího bloku jaderné elektrárny Barakah. Bubliny byly nalezeny společností Korea Electric Power Corporation (KEPCO). Zprávy byly ověřeny a potvrzeny společností ENEC, provozovatelem elektrárny.

jaderná energie - Zajištění jakosti na jaderné elektrárně Barakah v akci - Zprávy (Barakah concrete completion 14 Nov 2018 Enec) 1
Oslava dokončení hlavních betonářských prací na jaderné elektrárně Barakah (Zdroj: WNN)

Po zjištění bublin společnost ENEC, jako držitel stavební licence, oficiálně oznámila situaci dozornému orgánu Spojených Arabských Emirátů, Federálnímu úřadu jaderné bezpečnosti (FANR) a zároveň také zahájila vyšetřovací proces.

Tento proces zahrnuje společnost KEPCO a společný podnik Hyundai Samsung (HSJV), stejně tak i nezávislého odborníka z oblasti dodávky betonu ze společnosti ENEC, aby ověřili výsledky šetření.

V rámci celého projektu pravidelně FANR aktualizoval a měnil plán oprav třetího bloku. Dokončení oprav je nyní naplánováno do konce roku 2018.

  • Na prvním a čtvrtém bloku nebyly nalezeny defekty v betonových částech.
  • Pouze malé bublinky byly nalezeny v betonových komponentách druhého bloku. Vyšetřování společnostmi KEPCO a ENEC je kompletní a plán oprav nyní prochází vnitřním hodnocením. Společnost FANR přezkoumá a opraví tento plán.

Kvalitně a bezpečně vedená výstavba jaderné elektrárny Barakah neustále pokračuje a opravné práce na druhém a třetím bloku by neměly ovlivnit celkový plán projektu výstavby celého komplexu.

Zdroj: enec.gov.ae

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..