Terrestrial Energy uzavřela smlouvu se společností BWXT Canada Ltd o technické konzultaci a asistenci při návrhu a vývoji parogenerátorů a výměníků tepla pro jejich integrální solný reaktor (IMSR), který v říjnu vstoupil do druhé fáze přezkoumání návrhu dodavatele kanadským dozorným orgánem (CNSC).

jaderná energie - Společnost Terrestrial podepsala se společností BWXT smlouvu o technické podpoře - Zprávy (IMSR Power Plant 2019 Terrestrial) 1
Vizualizace elektrárny s integrálním solným reaktorem IMSR (Zdroj: Terrestrial Energy)

Společnost Terrestrial Energy předpokládá uvedení do provozu první jaderné elektrárny s IMSR reaktorem ve 20. letech.

Generální ředitel společnosti Terrestrial Energy, Simon Irish, sdělil, že parogenerátory a výměníky tepla jsou důležitými komponentami jakékoliv elektrárny a reaktorový systém IMSR není výjimkou.

„Tuto práci jsme provedli hned v úvodu vývoje návrhu, jako důležitou součást dosažení praktického a efektivního návrhu, který lze rychle nasadit. Jsme šťastni, že jsme schopni spolupracovat s kanadskou společností BWXT v odborných oblastech návrhu výměníků tepla,“ sdělil Irish.

BWXT Canada disponuje 60letou zkušeností při návrhu, výrobě, uvádění do provozu a servisu komponent jaderných elektráren. Do jejich portfolia patří parogenerátory, výměníky tepla a komponenty palivového cyklu na jaderných elektrárnách s reaktory CANDU a tlakovodními reaktory. Společnost BWXT Canada je dceřinou společností BWX Technologies, sídlící v Ontariu.

Terrestrial Energy popisuje svůj reaktorový systém IMSR jako „zcela inovativní systém z hlediska snížení nákladů, všestrannosti návrhu a funkcionality jaderných elektráren“. Jaderná elektrárna s IMSR nebude vypouštět „žádné emise, bude vyrábět spolehlivou, konkurenceschopnou elektřinu a teplo o vysoké teplotě pro průmyslové využití, jako například odsolování mořské vody. Tím se navíc rozšíří jaderná energetika i do neelektrických aplikací,“ dodal.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..