Chladné hydrostatické zkoušky byly dokončeny na třetím bloku jaderné elektrárny ve Spojených Arabských Emirátech. Zde se staví komplex se čtyřmi jadernými bloky, sdělila to společnost Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC).

jaderná energie - Chladné testy na třetím bloku elektrárny Barakah dokončeny - Zprávy (Barakah 3 UAE ENEC) 1
Třetí blok jaderné elektrárny Barakah (Zdroj: ENEC)

Před začátkem testování byly propláchnuty systémy dodávky páry demineralizovanou vodou. Také bylo namontováno těsnění hlavy reaktorové nádoby a hlavních cirkulačních čerpadel. Byly ověřeny svary, spojky, potrubí a komponenty chladicího systému reaktoru. Jako součást testovacího procesu byl zvýšen tlak uvnitř chladicího systému o 25 % nad nominální provozní tlak.

Inspekční tým ze společností Korea Hydro & Nuclear Power, Korea Electric Power Corporation, týmy zajišťující spouštění elektrárny, týmy sledující kvalitu ze společnosti ENEC a jejich dceřiné společnosti Nawah Energy Company prováděly podrobné testování a inspekci systémů po celou dobu testování.

Generální ředitel společnosti ENEC, Mohamed Al Hammadi, sdělil úspěšné dokončení chladných hydrostatických zkoušek. Ty dokázaly, že chladicí systém bloku a tlakové systémy dosáhly nejvyšší úrovně kvality a bezpečnosti v souladu s požadavky dozorného orgánu Spojených Arabských Emirátů. Dokončení těchto testů přibližně rok po dokončení stejných testů na druhém bloku odráží zkušenosti, které jsme získali díky výstavbě 4 stejných bloků ve stejném čase. Chladné testy druhého bloku jaderné elektrárny Barakah byly dokončeny v červnu 2017.

Výstavba čtyř bloků korejského návrhu APR1400 v lokalitě Barakah v regionu Al Dhafra, Abu Dhabi, začala v roce 2012. Na začátku tohoto roku byl první blok prohlášen za dokončený a jeho komerční provoz se předpokládá na konci roku 2019, nebo začátkem roku 2020. Všechny hlavní betonářské práce a práce na zvedání těžkých předmětů na všech čtyřech blocích byly dokončeny letos v říjnu. Třetí blok je nyní dokončený z více jak 86 % a dokončení celé elektrárny je nyní na úrovni 91 %.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..