Neděle, 29 listopadu
Shadow

Bruce a NuScale při spolupráci na kanadském SMR

Společnost NuScale Power podepsala 27. listopadu memorandum o porozumění (MoU) se společností Bruce Power o vývoji obchodního návrhu zavedení malých modulárních reaktorů (SMR) na kanadský energetický trh.

Vize transportovatelnosti SMR reaktoru společnosti NuScale Power (Zdroj: NuScale)

Podle dohody bude společnost NuScale podporovat hodnocení, plánování a licenční aktivity zahrnující studie vlivu vývoje a nasazení reaktorového systému NuScale v kanadské provincii Ontario. Studie proveditelnosti pro navrhovaná stanoviště SMR reaktoru a ostatní hodnocení rizik stanoví, jak velkým přínosem jsou SMR reaktory pro Kanadu.

Předseda a výkonný ředitel společnosti NuScale, John Hopkins, sdělil: „Expertízy společnosti Bruce Power s řízením jaderných elektráren jako soukromých společností přináší další cenné rady při vstupu na kanadský trh.“

Mike Rencheck, prezident a generální ředitel společnosti Bruce Power sdělil, že návrh NuScale je v „pokročilé fázi, ve které se Bruce Power může podílet na rozvoji konceptuálního obchodního modelu jako části našeho úsilí poskytnout levnou, čistou a spolehlivou elektřinu kanadským rodinám a firmám“.

Soukromě vlastněná společnost Bruce Power provozuje jaderné elektrárny o celkové kapacitě 6400 MW elektrických. Ty zajišťují 30 % spotřeby provincie Ontario. V květnu oznámili partnerství se společnostmi provincie Ontario s cílem založit inovativní institut a mezinárodní centrum aplikovaného výzkumu a výcviku, které bude hodnotit žádosti nových jaderných technologií, zahrnující SMR reaktory.

Oznámení z 27. listopadu následuje za memorandem o porozumění společnosti NuScale, podepsané na začátku tohoto měsíce se společností Ontario Power Generation k podpoře hodnocení návrhu dodavatele (VDR) s kanadským jaderným dozorem.

Autonomní konstrukce SMR reaktoru návrhu NuScale obsahuje v jednom modulu aktivní zónu, kompenzátor objemu a parogenerátory. Jeden modul má hrubý výkon 50 MW elektrických, přičemž jeho výška nepřesahuje 25 metrů s průměrem pouhých 4,6 metrů a hmotností 450 tun. Disponuje „jednoduchými, redundantními, rozmanitými a nezávislými bezpečnostními prvky“. Stejně jako kanadským VDR, prochází návrh elektrárny Bruce testováním amerického dozorného orgánu (jediný SMR reaktor, na kterém probíhá toto testování).

Dozorný orgán spojených států amerických naplánoval dokončení zprávy bezpečnostního hodnocení v srpnu 2020 a společnost NuScale předpokládá, že žádost bude schválena v následujících měsících.

Společnost Utah Associated Municipal Power Systems plánuje vyvinout dvanácti modulovou jadernou elektrárnu v národních laboratořích Idaho s předpokládaným nasazením v polovině 20. let.

Zdroj: WNN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..