Evropská unie je na nejlepší cestě jak zdvojnásobit 1,5°C nárůst teplot, o kterém vědci hovoří jako o „mírně nebezpečné“ úrovni globálního oteplování, sdělila to studie zaměřená na klimatické cíle různých zemí.

jaderná energie - Studie varuje, že EU nemusí splnit klimatické cíle - Zprávy (vlajky eu pred sidlem evropske komise brusel04) 1
Ilustrativní obrázek (Zdroj: ekolist.cz)

Podle studie publikované v časopise Nature Comunications nepřispívají ambice a současné závazky politiky globálního oteplování ke snižování průměrných teplot.

Klimatická politika Číny, Ruska a Kanady posouvá svět nad katastrofální úroveň teplotního vzrůstu 5 °C, informuje studie.

Spojené státy americké a Austrálie jsou v produkci oxidu uhličitého jen mírně za sebou. Obě země se snaží o snížení nárůstu teploty proti před industriálnímu období pod 4 °C.

Studie dospěla k závěru, že národně stanovené příspěvky (NDC) Indie, Evropské unie, Spojených států a Číny vedou ke zvýšení průměrné teploty jednotlivých států o 2,6 °C, 3,2 °C, 4 °C a 5,1 °C.

NDC nabízí plány pro změnu klimatu do roku 2020. Návrhy byly předloženy organizaci spojených národů v rámci pařížské dohody v roce 2015. Cílem těchto návrhů je omezit zvyšování teploty na 1,5 °C až 2,0 °C oproti předindustriální době.

Studie hodnotí ambice každého národa snížit emise a omezit růst teplot, který by vyplýval z nepřiměřených emisí. Cílem studie je informovat klimatické vyjednavače, kteří začínají dvouletý projekt snižování klimatických závazků, které jsou nyní neustále překračovány. Limity stanovené během pařížských rozhovorů v roce 2015 jsou také nadále překračovány.

Zdroj: nucnet.org

O autorovi

admin

1 Comment

    Řešení problému globálního oteplování je známé. Smutnou skutečností je, že stávající globální mocensko-politické struktury nejsou schopné toto řešení důsledně realizovat. Ve výrobě, výzkumu, vědě a v dalších oblastech se rychle a úspěšně vyvíjejí velké globální organizace. Naproti tomu vývoj globální mocensko-politické struktury stagnuje. Je nejvyšší čas začít efektivně omezovat příčiny oteplování atmosféry, ale stávající mocensko-politické struktury to nejsou schopné realizovat a podobně tomu je i při řešení mnoha dalších závažných globálních problémů lidstva. Jedna z možných cest k vytvoření celosvětové mocensko-politické struktury, která budou schopná efektivně realizovat nejen opatření proti oteplování atmosféry, je uvedena v článku OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA – http://miloslav7.blogspot.com/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html
    Dosažená úroveň rychle se vyvíjejících výrobních prostředků a poznání je v příkrém rozporu s chaoticky se měnícími a v podstatě stagnujícími organizacemi mocensko-politických struktur. Důsledkem toho je, že budoucnost lidstva se předvídá podobně jako se předpovídá počasí. Je nejvyšší čas vytvořit globální mocensko-politickou organizaci, která bude centrálně řídit vývoj celého světa. Tato globální mocenskopolitická struktura bude mít předpoklady a podmínky pro systematické a cílevědomé plánování budoucnosti lidstva v globálním měřítku. Lidstvo bude do budoucnosti kráčet demokraticky zvolenou cestou, tj. cestou, kterou si bude přát většina pozemšťanů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..