Horké testy byly dokončeny na druhém bloku Novovoroněžské II jaderné elektrárny umístěné na jihozápadě Ruska, sdělila společnost ASE Group 7. listopadu. Testy, které začaly 1. září, jsou posledním hlavním krokem uvádění elektrárny do provozu předtím, než začne fyzikální spouštění.

jaderná energie - Rusko dokončuje horké testy na druhém bloku Novovoroněžské II elektrárny - Zprávy (Novovoronezh II 2 control room Rosenergoatom) 1
Dozorna druhého bloku jaderné elektrárny Novovoroněž II (zdroj: Rosenergoatom)

Oleg Shperle, projektový ředitel výstavby Novovoroněžské jaderné elektrárny sdělil, že uvádění elektrárny do provozu jde podle plánu a provedené testy ukazují na shodu mezi návrhem a konstrukčním řešením.

Testy zahrnovaly: zjištění souladu hlavního vybavení s provozními a bezpečnostními požadavky, schopnost ochranného systému primárního a sekundárního okruhu vydržet požadované tlakové zatížení, provoz hlavních cirkulačních čerpadel za studeného i horkého stavu, testování napájecího zařízení během přerušení dodávky elektřiny a simulace základní projektové havárie.

Blok nyní projde kontrolou hlavních a pomocných zařízení reaktoru. Kontrolu provede dozorný orgán Rostechnadzor, aby potvrdil připravenost reaktoru pro fyzikální spouštění, které začne v prosinci tohoto roku, dodala ASE.

Druhý blok Novovoroněžské II jaderné elektrárny je také znám jako sedmý blok Novovoroněžské elektrárny. Jedná se o tlakovodní reaktor reaktor VVER-1200, typ 392 M s výkonem 1114 MW elektrických. Jedná se o druhý takový reaktor v Novovoroněžské elektrárně. Reaktor je vyvíjený společností Gidropress, vývojářem předchozího modelu VVER-1000. První blok Novovoroněžské II elektrárny byl připojen k síti v srpnu 2016.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..