Neděle, 29 listopadu
Shadow

Hurikánem zasažené Porto Rico zvažuje jadernou energetiku

Většina nových progresivních stran portorické poslanecké sněmovny včera oznámila usnesení, ve kterém požádaly vládu, aby přezkoumala možnost výstavby jaderných elektráren na ostrově. Zprávu otiskla agentura Caribbean News.

Portorické nemovitosti zničené hurikánem Maria v roce 2017 (Zdroj: WNN)

Mluvčí strany, Gabriel Rodríguez, sdělil, že po ničivém hurikánu Maria, který postihl Porto Rico, bylo nutné hledat nový efektivnější a levnější zdroj elektrické energie.

Hurikán Maria byl nejsilnější bouří, která postihla Porto Rico za posledních 85 let. Na jeho břehy udeřil 20. září minulého roku s rychlostí větru 155 mil/h (250 km/h) a postihl tak celý ostrov.

„Jedno z nejvíce zničených míst, kterému trvalo dlouhou dobu se vzpamatovat, bylo horské pásmo. V mé reprezentativní oblasti #13 existovaly sektory, ve kterých byla obnovena dodávka elektrického proudu až po jednom roce od úderu hurikánu Maria,“ řekl jeden ze zákonodárců. Výroba elektřiny z plynových elektráren, nebo obnovitelných zdrojů má své výhody a nevýhody, dodal.

„Důležité je, že nediskriminujeme žádné možnosti výroby elektrické energie, a to ani jadernou energetiku,“ sdělil a dodal, že „studie proveditelnosti jejího začlenění do energetického mixu ve prospěch našich občanů prozatím nebyla provedena.“

V usnesení s číslem 1189 se uvádí, že výzkum začlenění jaderné energetiky by měl zahrnout nové modulární technologie jaderných elektráren. Pokud bude tato technologie schválena, bude mít výbor 180 dní, aby předložil zprávu o výsledku studií sněmovně reprezentantů.

Rodríguez poznamenal, že ve Spojených státech je v provozu 104 jaderných bloků (V Kalifornii, Jižní Karolíně, Floridě, New Jersey, Texasu a mnoha dalších).

Zdroj: WNN, Caribbean News

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..