EDF poskytne servis a podporu Nawah Energy Company při provozu a údržbě čtvrtého bloku jaderné elektrárny Barakah ve Spojených Arabských Emirátech. Tato dohoda byla podepsána minulý týden.

jaderná energie - EDF bude asistovat při provozu a údržbě jaderné elektrárny Barakah - Zprávy (Barakah concrete completion 14 Nov 2018 Enec) 1
Oslava dokončení hlavních betonářských prací na jaderné elektrárně Barakah (Zdroj: WNN)

EDF poskytne dceřiné společnosti Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC) Nawah služby v oblasti provozní bezpečnosti, radiační ochrany, podpoře palivového cyklu a sledování životního prostředí. Odborná průprava bude provedena prostřednictvím inženýrských studií, podpory na místě výstavby a školení personálu. Služby mohou zahrnout celou skupinu EDF, včetně Framatome, stejně jako jejich obchodních partnerů.

„Oba pevně věří, že tento desetiletý závazek, založený na sdílené vizi, společných hodnotách a cílech přispěje zvýšení kvality a provozní bezpečnosti jaderné elektrárny Barakah. V té se nyní připravuje k provozu první ze 4 bloků, každý o výkonu 1400 MW elektrických,“ uvedla společnost.

Dominique Minière, výkonný viceprezident jaderných a tepelných elektráren společnosti EDF sdělil, že tato dohoda může posílit nízko emisní energetiku Spojených Arabských Emirátů, „čímž posiluje cíle jejich strategického programu CAP 2030, které jsou ztrojnásobit obchody mimo Evropu do roku 2030.“

Mark Reddemann, generální ředitel společnosti Nawah sdělil, že společnost se těší na úzkou spolupráci s týmem EDF, který bude pracovat na zajištění „bezpečného a zabezpečeného spuštění“ prvního bloku jaderné elektrárny Barakah. „EDF má skvělé zkušenosti a úspěchy v celosvětovém jaderném průmyslu, který se snažíme přivést do jaderné elektrárny Barakah,“ dodal.

Výstavba čtyř korejských jaderných reaktorů návrhu APR1400 v jaderné elektrárně Barakah, regionu Al Dhafra, poblíž Abu Dhabi začala v roce 2012. První blok byl prohlášen za dokončený na začátku tohoto roku a jeho komerční provoz se předpokládá v roce 2019, nebo na začátku roku 2020. všechny hlavní stavební práce a umisťování těžkých komponent na své místo všech čtyř bloků bylo dokončeno letos v říjnu. Tuto činnost v té době popsal generální ředitel společnosti ENEC, Mohamed Al Hammadi, jako „začátek konce“ stavebních činností. Tento krok je také označován za přechod jaderné elektrárny do konečné fáze testování a uvádění do provozu. Celý projekt je nyní z 90 % dokončen. Společnost Nawah, která je částečně vlastněná společností Korea Electric Power Corporation, bude provozovat a udržovat bloky.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..