Čínské domácí obohacovací odstředivky mohou být používány v různých sektorech poté, co byl 19. listopadu schválen demonstrační projekt Čínské národní jaderné korporace (CNNC). 

jaderná energie - Čínské odstředivky jsou připravené pro komerční nasazení - Zprávy (China flag) 1
Ilustrační obrázek čínské národní vlajky (Zdroj: WNN)

CNNC, která vlastní nezávislá práva na tuto technologii uvedla, že čínská národní jaderně obohacovací společnost schválila dokončení projektu.

CNNC sdělila: „Schválení naznačuje, že čínské obohacovací odstředivky byly modernizovány a mají také rozsáhlé možnosti komerčního využití. Celková technická úroveň a ekonomická efektivita obohacování uranu se neustále zlepšují. Nyní dosáhly mezinárodní úrovně pokroku. Během let vedení a podpory různých ministerstev a rozhodovacích orgánů jiných zemí, se velká část vědeckovýzkumného a stavebního personálu CNNC snažila o rozvoj a inženýrskou výstavbu nové generace obohacovacích odstředivek v Číně.“

Tento úspěch bude hrát významnou roli při ochraně národního energetického zabezpečení, zvyšování národní konkurenceschopnosti a urychlení vývoje silného národního jaderného průmyslu, dodala CNNC.

První dodávka demonstračních odstředivek byla úspěšně spuštěna 29. prosince minulého roku a první obohacený uran dodaly 20. března.

Více jak 500 provozovaných, nebo stavěných komerčních jaderných reaktorů na světě je provozováno s palivem obohaceným o izotop uranu 235. Komerční proces obohacování je založen na plynné sloučenině uranu v odstředivkách.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..