Státem vlastněná společnost China National Nuclear Corporation (CNNC) disponuje kapacitou pro výstavbu více jak 10 jaderných bloků ročně. Několik dalších stavenišť je nyní plně připraveno pro výstavbu. Sdělil to prezident společnosti Yu Jianfeng na tiskové konferenci.

jaderná energie - Čínská CNNC má několik stavenišť připravených pro výstavbu reaktorů - Zprávy (44a10a47c1d8416d9b36be2e9242605e CGN 740) 1
Vizualizace bloku s reaktorem HPR1000. (Zdroj: CGN)

Pan Yu neposkytl dodatečné informace o nových staveništích, ale země má ambice jaderných plánů s oficiálním cílem 58 GW instalovaného výkonu do roku 2020. Dnes Čína provozuje 46 jaderných elektráren s celkovým instalovaným výkonem 36 GW elektrických.

Podle Šanghajské výzkumné společnosti Nicobar, je cílem Číny provozovat 110 jaderných reaktorů do roku 2030. Tento cíl bude pravděpodobně v následujících pěti letech upraven. První návrh tohoto plánu bude zveřejněn v roce 2019.

Čína má ambice prodávat své jaderné výrobky a služby do ciziny. Podle společnosti Nicobar Čína podepsala dohody a memoranda o porozumění, aby prozkoumala civilní jadernou spolupráci s více jak 20 zeměmi.

Předseda společnosti CNNC, Wang Shoujun, nedávno navštívil několik sezení v Jordánsku a podepsal dvoustrannou dohodu o projektech zaměřených na jadernou energetiku. Společnost oznámila své nejnovější plány: Tento rok chtějí rozšířit spolupráci s Ghanou, která plánuje výstavbu své první jaderné elektrárny.

CNNC je jedním z vývojářů reaktoru HPR1000, jinak známého také jako Hualong One. Čtyři takové bloky jsou nyní stavěné jako pátý a šestý blok jaderné elektrárny Fu-čching (pynyin: Fuqing) a třetí a čtvrtý blok elektrárny Fang-čcheng-kang (pchin-jin: Fangchenggang). Reaktory Hualong One jsou mimo jiné plánované v Pákistánu, Argentině a Spojeném království.

Zdroj: nucnet.org

O autorovi

admin

1 Comment

    Čínské jaderné reaktory mají nejnižší poruchovost, cenové náklady a jsou na úrovni západních standardů bezpečnosti. Dobrá volba pro Dukovany.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..