Centrum pro inovativní program demontáže jaderných elektráren (CINDe – Centre for Innovative Nuclear Decommissioning Engineering) bylo oficiálně otevřeno ve Workingtonu. Jeho cílem je inovovat a podpořit jaderné společnosti v oblasti vyřazování jaderných elektráren v západní Cumbrii ve Spojeném království.

jaderná energie - Otevření nového centra pro decommissioning ve Spojeném království - Back-end (CINDe launch October 2018 NNL) 1
Otevírání centra CINDe se zúčastnila místní poslankyně Sue Haymanová (druhá zleva). (zdroj: WNN)

 

CINDe vzniklo jako partnerství mezi univerzitami v Manchesteru, Lancasteru, Liverpoolu a Cumbrii, výzkumným ústavem National Nuclear Laboratory (NNL) v Sellafieldu.

NNL sdělil, že během minulých let přijížděli studenti z celého světa, aby předložili své návrhy na výzkum. Následně byly návrhy posouzeny vedoucími pracovníky centra. Dosud bylo přijato deset studentů do doktorského studia v rámci programů v centru CINDe.

Anthony Banford z NNL, vedoucí celého projektu, sdělil: „Poptávka po inovacích v energetickém sektoru je nyní vyšší než kdy dříve a přichází v době, kdy je financování ve všech oblastech jaderné energetiky omezeno. Zároveň však nikdy nebyla vyšší potřeba nalézt inovativní cesty v poskytování služeb v průřezu celého jaderného odvětví.“

Dále dodal: „CINDe má nyní jedinečnou pozici díky úzké spolupráci mezi akademickou půdou a průmyslem. Poskytuje studentům možnost zajištění jejich výzkumu, který bude aktivně testován v průmyslových organizacích. Jedná se o důležitý přínos, který může CINDe poskytnout (přímé spojení vědy, výzkumu a průmyslového nasazení).“ Dle něj je taková činnost nezbytná pro vývoj možností pro budoucí technologie, výzkum a udržení technických dovedností.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..