První blok elektrárny Chaj-jang (pchin-jin: Haiyang) v provincii Šan-tung (pchin-jin: Shandong) dokončil 168hodinový nepřetržitý provoz na plném výkonu. Tento blok se tak stal druhým komerčně používaným blokem AP1000.

jaderná energie - Druhý blok AP1000 vstoupil do komerčního provozu - Zprávy (Haiyang 1 and 2 SNPTC) 1
Dva bloky AP1000 v jaderné elektrárně Chaj-jang (zdroj: WNN)

První blok elektrárny Chaj-jang dokončil 168hodinový demonstrační provoz na plném výkonu 22. října v 10:12. Oznámila to State Power Investment Corporation. Reaktor dosáhl „podmínek komerčního provozu“. Ačkoliv provozovatel China National Nuclear Corporation musí ještě získat potřebná povolení a dokumentace, blok může být nyní považován za komerčně provozovaný.

V září 2007 získal Westinghouse a jeho partner Shaw Group povolení k výstavbě 4 AP1000 reaktorů v Číně. Dva reaktory v elektrárně San-men (pchin-jin: Sanmen), nacházející se v čínské provincii Če-ťiang (pchin-jin: Zhejiang) a další dva v elektrárně Chaj-jang (pchin-jin: Haiyang). Výstavba prvního bloku elektrárny San-men začala v dubnu 2009 a první beton druhého bloku stejné elektrárny byl vylit v prosinci 2009. Výstavba v druhé lokalitě začala v září 2009 a v červnu 2010.

První blok Chaj-jang dosáhl kritičnosti 8. srpna a k síti byl připojen 17. srpna

21. září se stal první blok elektrárny San-men prvním reaktorem AP1000, který vstoupil do komerčního provozu. Předpokládá se, že druhý blok této elektrárny vstoupí do komerčního provozu do konce roku, zatímco druhý blok elektrárny Chaj-jang až v příštím roce.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..