Společnost NuGen potvrdila, že snížila počet pracovníků připravujících výstavbu nové jaderné elektrárna v britské lokalitě Moorside téměř na polovinu. Minulý týden o tom informoval web Utilityweek.co.uk

jaderná energie - NuGen potvrdila snížení počtu zaměstnanců při přípravě JE Moorside - Nové bloky ve světě (Moorside NuGen) 1
Vizualizace tří bloků typu AP1000 v lokalitě Moorside. (Zdroj: NuGen)

Společnost počítá pouze se méně 40 % původního počtu zaměstnanců. Propuštění pracovníci byli vybráni na základě konzultací a jejich výčet byl oznámen koncem července.

Hlavní tým se nyní zaměří na podporu prodeje projektu na výstavbu 3GW elektrárny, který připravuje společnost Toshiba. Elektrárna má pokrývat ze 7 % spotřebu elektřiny ve Spojeném království.

Mluvčí společnosti NuGen sdělil týdeníku Utility Week, že snížení počtu zaměstnanců proběhlo napříč celou společností. Také dodal, že generální ředitel Tom Samson zůstává ve vedoucí pozici, aby podpořil úsilí japonské Toshiby nalézt nové investory.  

Japonská firma sdělila, že jejich rozhodnutí odstoupit z projektu je motivováno nezdařilou výstavbou jaderných elektráren ve Spojených státech. Tam její projekty (donedávna vlastnila většinový podíl ve společnosti Westinghouse) trpí prodlužováním doby výstavby a velkým navýšením nákladů.

Toshiba zbavila jihokorejskou společnost Kepco statusu preferovaného zájemce pro akvizici společnosti NuGen. Přesto o ní stále uvažuje.

Mluvčí společnosti NuGen sdělil: „Již více jak rok připravuje Toshiba prodej společnosti NuGen firmě Kepco. Kvůli tomu, jak se protahovalo dosažení závěru, musela NuGen provést revizi své velikosti.“

Rozhovory se zaměstnanci byly dokončeny 11. září, ti byli také informováni o tom, že kvůli protahování doby odprodeje společnosti novému vlastníkovi, bude muset být postupně snížen počet zaměstnanců ve firmě.

Jednání také stanovila pracovní pozice nezbytné k dokončení projektu a jeho snadného prodeje. Jejich výsledkem je snížení původně více než stočlenného týmu na méně než 40. Udržovací tým společnosti NuGen bude zaměřen na zajištění prodeje společnosti a podporu aktivit společnosti Toshiba.

„Cíle společnosti NuGen zůstávají stejné, a sice přinést bezemisní a levnou elektřinu do oblasti Moorside. Společnost je nadále odhodlána poskytnout nejlepší služby jak pro Cumbrii, tak i celou Velkou Británii.“

Spolčenost NuGen navrhla oblast Moorside do seznamu možných výstaveb nových jaderných elektráren v případě, že by byla aktualizována národní energetická strategie.

Zdroj: utilityweek.co.uk

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..