Společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), uchazeč o dostavbu českých jaderných elektráren, se 18. září stala generálním partnerem hokejového klubu SK Horácká Slavia Třebíč. A-tým klubu hraje v současnosti českou Chance ligu. Prezident a generální ředitel KHNP Jae-hoon Chung 18. září podepsal dohodu o sponzoringu s generálním ředitelem Horácké Slavie Karlem Čapkem.

jaderná energie - KHNP se stala generálním partnerem hokejového klubu SK Horácká Slavia Třebíč - V Česku (image proxy) 1
Jae-hoon Chung a Karel Čapek si potřásají rukama před KHNP Arenou. (Zdroj: KHNP)

Slavnostního podpisu se zúčastnil také starosta Třebíče Pavel Janata či předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš.

„Je pro nás čest spojit se s jedním z nejslavnějších a hlavně nejtradičnějších sportovních týmů v regionu. Věřím, že i naše podpora pomůže třebíčskému hokeji navázat na jeho 90letou historii a přispěje k mnoha sportovním úspěchům v této i nadcházejících sezonách,“ řekl prezident a generální ředitel KHNP Jae-hoon Chung.

„Jsme potěšeni, že se společnost Korea Hydro & Nuclear Power stala významným partnerem Sportovního klubu Horácká Slavia Třebíč a zimní stadion ponese právě název KHNP ARENA. Je to velký přínos pro rozvoj našeho hokeje po všech stránkách,” uvedl generální ředitel SK Horácká Slavia Třebíč Karel Čapek.

Partnerství s klubem SK Horácká Slavia Třebíč je součástí soustavné podpory Třebíče a celého kraje společností KHNP. Ta se zapojila například do srpnového dobrovolnického programu. 24 korejských studentů a 10 zaměstnanců KHNP v rámci něj působilo v třebíčských neziskových organizacích, podílelo se na kulturním programu pro seniory či děti a pomáhalo s údržbou hokejového a fotbalového stadionu. Podobně pomáhala KHNP v kraji v loňském roce, kdy poskytla hmotnou pomoc i kapacitu 36 dobrovolníků z řad korejských univerzit a zástupců KHNP celkem 12 zařízením a neziskovým organizacím.

„Máme radost, že se můžeme podílet na takto smysluplných projektech a jsem přesvědčený, že v budoucnosti nalezneme další příležitosti, jak může KHNP přispět k rozvoji Třebíče i celého regionu,“ řekl Chung.

O dlouhodobém partnerství mezi Koreou a Českem vypovídají i další dvě sportovní události, které se odehrály během loňských Olympijských her v Pyeongchangu. Jednou z nich bylo setkání českých a korejských fanoušků při promítání vzájemného hokejového zápasu s účastí korejského velvyslance. Krátce poté pak podpořilo bezmála 200 korejských fanoušků český tým přímo na stadionu Gangneung při zápasech se Švýcarskem či Kanadou. Skoro všichni fanoušci mávali během hry českými vlajkami a někteří na sobě měli dokonce dresy našeho kapitána Martina Erata či legendy Jaromíra Jágra. I díky korejským fanouškům ve zmíněných utkáních český tým zvítězil.

O společnosti KHNP

KHNP je státem vlastněná společnost s více než 40letou tradicí ve výstavbě a provozování jaderných a vodních elektráren. Jako jeden z lídrů jaderného energetického průmyslu ve světě spolupracuje na projektech a je spolehlivým dodavatelem jaderných reaktorů. Firma v současnosti provozuje 24 jaderných elektráren a dalších 9 buduje ve Spojených arabských emirátech a Koreji. Moderní reaktory generace III+ EU-APR a APR1000 nabízejí nejmodernější prvky pasivní bezpečnosti, ochranu v případě havárie velkého letadla a kybernetické bezpečnosti.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..