První blok ruské jaderné elektrárny Leningradská, který zahájil komerční provoz v listopadu roku 1974, bude v prosinci 2018 trvale vyřazen z provozu, informovala agentura Interfax news, přičemž citovala ředitele elektrárny Vladimíra Peregudu.

jaderná energie - V prosinci dojde k trvalému odstavení prvního bloku ruské JE Leningradská - Ve světě (Leningrad NPP 460 Rosenergoatom) 1
Leningradská JE. (Zdroj: Rosenergoatom)

Agentura Interfax uvedla, že z provozu bude trvale vyřazen lehkou vodou chlazený a grafitem moderovaný reaktor (LWGR) s instalovaným výkonem 925 MW, přičemž je plánováno, že tento proces potrvá přibližně osm let.

Rusko momentálně uvádí do provozu dva bloky s tlakovodními reaktory generace III+ v JE Leningradská, která se nachází ve městě Sosnovyj Bor na jižním břehu Finského zálivu. Tyto bloky nahradí první blok JE Leningradská a tři další bloky s reaktory LWGR, z nichž poslední započal komerční provoz v roce 1981.

Státní jaderná korporace Rosatom oznámila v tomto týdnu, že na prvním bloku JE Leningradská II bylo dokončeno komplexní závěrečné testování.

Druhý blok jaderné elektrárny Leningradská II byl ve stejném týdnu připojen do národní rozvodné sítě s cílem zajistit elektřinu pro testy ve fázi před svým uvedením do provozu, sdělila korporace Rosatom.

Zdroj: NucNet

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..