Společnost odpovědná za projekt vybudování britské verze čínské technologie HPR1000 v jaderné elektrárně Bradwell B v anglickém hrabství Essex nebude znát náklady na tento projekt, dokud nebudou dokončeny studie vhodnosti lokality a proveditelnosti.

jaderná energie - Společnost CGN UK uvádí, že náklady na JE Bradwell B nebudou známé ještě několik let - Nové bloky ve světě (bradwell) 1
V lokalitě JE Bradwell má být vybudován čínský blok s technologií Hualong One (zdroj: www.itv.com)

Mluvčí společnosti China General Nuclear (CGN) UK řekl agentuře NucNet, že lokální studie budou trvat několik let a „dokud nebudeme mít podrobný plán této oblasti, nevíme cenu tohoto projektu“. Dále sdělil, že projekt je stále ve „velmi rané fázi“.

Státní mateřský podnik společnosti CGN UK – firma CGN – je většinovým akcionářem ve společnosti Bradwell Power Generation Company, společném podniku s firmou EDF. Tento podnik plánuje vybudovat jednoblokovou elektrárnu s reaktorovým designem HPR1000, známým také jako Hualong One, v JE Bradwell B.

Firma CGN vlastní také 35 % jaderného projektu Hinkley Point C s reaktorem EPR, který se staví v anglickém hrabství Somerset. Jaderná elektrárna Hinkley Point C se bude skládat ze dvou bloků a náklady na jejich výstavbu se odhadují na téměř 20 miliard liber.

Provozní ředitel společnosti CGN UK Robert Davies nedávno řekl agentuře NucNet, že se společnost nespoléhá na vládní dotace pro projekt JE Bradwell B.

Dále pro agenturu NucNet uvedl, že je možné, že by JE Bradwell B mohla dostat nabídku vládní podpory – v závislosti na tom, jakým způsobem bude budoucí elektrárna financována.

Nicméně prohlásil, že firma CGN je schopna zajistit úvěr i vlastní kapitál pro Spojené království, „takže na vládu nebudou kladeny žádné požadavky na investiční financování“.

Zdroj: NucNet

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..