Jihokorejská společnost KEPCO dává poslední nabídku na záchranu projektu jaderné elektrárny Moorside. Konečné rozhodnutí o osudu projektu má padnout do konce srpna. Píše o tom britský deník Financial Times.

jaderná energie - KEPCO podniká zoufalé kroky, aby zachránilo projekt Moorside - Nové bloky ve světě (Moorside NuGen) 1
Vizualizace trojice bloků v JE Moorside. (Zdroj: NuGen)

V současnosti probíhají schůzky představitelů společnosti KEPCO s potenciálními poskytovateli úvěrů, pomocí nichž má být zajištěno financování výstavby nové jaderné elektrárny v hrabství Cumbria. Společnost uvádí, že tato jednání mají charakter výměny názorů s potenciálními věřiteli a zdůrazňuje, že jihokorejská vláda považuje za předčasné vést konkrétní rozhovory na téma financování.

V prosinci loňského roku bylo KEPCO označeno za přednostního kupce společnosti NuGen, dceřiné společnosti japonské Toshiby, která byla založena s cílem realizovat projekt Moorside se třemi bloky typu AP1000. Avšak po oznámení britské vlády, že přehodnotí strukturu financování projektů nových jaderných elektráren, byla tato akvizice pozastavena. Následně Toshiba oznámila, že je otevřena jednání s dalšími společnostmi a zbavila KEPCO statusu přednostního kupce. Podle zdrojů z firmy Toshiba má být finální rozhodnutí o tomto projektu přijato koncem září.

Zdroj: Financial Times

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..