Zkoušky trvaly několik týdnů a bylo jich provedeno téměř 200. Podmínky při provádění testů byly nastaveny tak, aby imitovaly běžný provozní režim. Jediným rozdílem oproti klasickému provozu byl fakt, že během testů nebylo v reaktoru zavezeno jaderné palivo. Poprvé také proběhla zkouška turbín na nominálních otáčkách (1500 otáček za minutu). Během horkých testů byla sledována tepelná roztažnost jednotlivých komponent, jejich odolnost vůči vibracím a opotřebení.

jaderná energie - JE Barakah ve Spojených arabských emirátech slaví své zrození – na druhém bloku byly provedeny “horké testy” - Zprávy (Barakah unit 2 August 2018 Enec) 1
Druhý blok jaderné elektrárny Barakah (zdroj: world-nuclear-news.org)

V Barakah, který je součástí regionu Abú Dhabí, probíhá stavba čtyř bloků podle korejské technologie APR-1400, ve spolupráci s emirátskou jadernou agenturou ENEC. Stavba jednotlivých bloků byla postupně zahájena v letech 2012 až 2015 a všechny čtyři bloky by podle harmonogramu měly být v provozu na konci roku 2020. Dokončení prvního bloku bylo s velkou slávou završeno letos v březnu. Této příležitosti se zúčastnili nejvyšší osoby – korejský prezident Moon Jae-ina a korunní princ SAE Mohamed al-Nahyan. Blok byl předán arabské straně, která jej nyní připravuje ke spuštění a čeká na potřebná povolení k provozu. Před měsícem Ministerstvo energetiky SAE udělilo povolení k zahájení výroby elektrické energie. Před konečným uvedením do komerčního provozu je však potřeba ještě jedna licence. Zástupci arabské strany v květnu uvedli, že její obdržení očekávají v letech 2019 až 2020. Ostatní bloky byly podle zástupců ENEC koncem června hotovy přibližně z 90%.

Zdroj: world-nuclear-news.org

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..