Pondělí, 26 října
Shadow

Framatome připravuje halu pro výrobu kovového paliva Lightbridge

Začala příprava stavby budovy pro výrobu kovového paliva vyvinutého společností Lightbridge. Vyrábět ho bude společnost Framatome ve svém americkém podniku Richland Fuel Production. 14. srpna o tom informovala konzultační společnost Platts.

Palivové proutky typu LTB, které mohou díky své konstrukci přinést zvýšení výkonu stávajících lehkovodních reaktorů až o 17 %. (Zdroj: Lightbridge)

Společnost Lightbridge uvedla: „V současnosti dokončujeme plány činnosti nové výrobní linky a projekt samotné budovy a vypracováváme specifikace pro poptávání výrobních strojů. Naši inženýři a techničtí specialisté také připravují balíček dokumentů, který bude použit jako podklad pro licencování objektu u amerického regulačního úřadu Nuclear Regulatory Commission, a provádí první inženýrské práce v lokalitě.“

Společnosti Framatome a Lightbridge 25. ledna podepsaly dohodu o založení společného podniku Enfission, který bude vyvíjet, testovat a vyrábět kovové palivo vyvinuté společností Lightbridge. Jeho komerční výroba má podle plánů začít v roce 2025.

Zdroj: Platts.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..