Začala příprava stavby budovy pro výrobu kovového paliva vyvinutého společností Lightbridge. Vyrábět ho bude společnost Framatome ve svém americkém podniku Richland Fuel Production. 14. srpna o tom informovala konzultační společnost Platts.

jaderná energie - Framatome připravuje halu pro výrobu kovového paliva Lightbridge - Palivový cyklus (LTBR fuel rods 1024) 1
Palivové proutky typu LTB, které mohou díky své konstrukci přinést zvýšení výkonu stávajících lehkovodních reaktorů až o 17 %. (Zdroj: Lightbridge)

Společnost Lightbridge uvedla: „V současnosti dokončujeme plány činnosti nové výrobní linky a projekt samotné budovy a vypracováváme specifikace pro poptávání výrobních strojů. Naši inženýři a techničtí specialisté také připravují balíček dokumentů, který bude použit jako podklad pro licencování objektu u amerického regulačního úřadu Nuclear Regulatory Commission, a provádí první inženýrské práce v lokalitě.“

Společnosti Framatome a Lightbridge 25. ledna podepsaly dohodu o založení společného podniku Enfission, který bude vyvíjet, testovat a vyrábět kovové palivo vyvinuté společností Lightbridge. Jeho komerční výroba má podle plánů začít v roce 2025.

Zdroj: Platts.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..