Začátkem července se v Káhiře konal seminář pro egyptské firmy, které mají zájem o dodávky pro jadernou elektrárnu El Dabaa se čtyřmi bloky typu VVER-1200.

jaderná energie - V Káhiře proběhl seminář pro egyptské dodavatele pro JE El Dabaa - Nové bloky ve světě (vver 1200) 1
Vizualizace čtveřice bloků typu VVER-1200. (Zdroj: Rosatom)

Seminář organizovaly egyptská komise pro jadernou energetiku Nuclear Power Plants Authority (NPPA) a Inženýringová divize Rosatomu (ASE) za podpory egyptské Státní komise pro lokalizaci.

Podle projektového ředitele komise NPPA Amgada Alwakeela projevují egyptské firmy velký zájem o zapojení do projektu první jaderné elektrárny v zemi. Míra lokalizace má při výstavbě 1. bloku dosáhnout 20 % a s dalšími bloky bude postupně růst. Desítky firem mají získat zakázky v oblasti stavebních prací, přepravy a dodávek komponent.

Viceprezident Inženýringové společnosti ASE (součást Inženýringové divize Rosatomu) Grigorij Sosnin řekl, že jedním ze základních principů realizace výstavby jaderných elektráren Rosatomem je široká spolupráce s místním průmyslem.

„Otázky spolupráce s egyptskými společnostmi budeme podrobněji řešit na podzimním fóru Atomex, které proběhne v Káhiře. Tento seminář nám umožnil předat těmto firmám podrobné informace o našem projektu a přilákat jejich zájem. Zatím jde především o stavební práce a dodávku materiálů,“ řekl Sosnin.

Podle ředitele pro výstavbu jaderné elektrárny v Egyptě Anatolije Kovtunova byly během semináře prezentovány informace o otázkách lokalizace, způsobu provádění výběrových řízení, průběhu projektování, kontrole kvality, strategii výstavby a dalších otázkách, které zajímaly egyptskou stranu.

Zdroj: Elwatannews.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..