EDF chce v Číně dále stavět reaktory typu EPR a vnímá tuto zemi jako trh s velkým potenciálem. „Je to jeden z největších trhů pro jadernou energetiku na světě,“ prohlásil Xavier Ursat, vedoucí oddělení nových jaderných projektů EDF na mezinárodním jaderném veletrhu World Nuclear Exhibition v Paříži.

jaderná energie - EDF vidí optimisticky stavbu dalších reaktorů typu EPR v Číně a jedná i jinde po světě - Nové bloky ve světě (taishan 1a2 listopad2017 CGN 1024) 1
Jaderná elektrárna Tchaj-šan v listopadu 2017. (Zdroj: CGN)

První blok s reaktorem typu EPR na světě zahájil svůj provoz v červnu v čínské jaderné elektrárně Tchaj-šan (pchin-jin: Taishan). Druhý blok této elektrárny by měl být spuštěn v roce 2019. EDF tuto elektrárnu vlastní ze 30 % podniku.

Během návštěvy francouzského prezidenta Emmanuela Macrona podepsali zástupci EDF s Indií dohody o výstavbě bloků typu EPR v jaderné elektrárně Jaitapur. Uvádějí, že má jít v souhrnu o  šest bloků a že smlouva má být podepsána do konce letošního roku.

EDF nyní také očekává výsledky výběrového řízení na dodavatele technologií pro první jadernou elektrárnu v Saúdské Arábii. V Evropě francouzský energetický obr zahájil stavbu dvou jednotek EPR v Hinkley Point C ve Spojeném království.

Zdroj: Romandie.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..