ÚJV Řež, a. s., předního českého poskytovatele služeb pro energetiku, vede od 11. června 2018 Daniel Jiřička. Do čela společnosti přichází z vedoucích pozic dceřiných společností Skupiny ČEZ. Vystřídá ve funkcích předsedu představenstva a generálního ředitele Karla Křížka, který firmu úspěšně řídil od roku 2013 a bude v oboru jaderné energetiky dál působit. Směřování ÚJV Řež se pod novým vedením nijak zásadně nezmění.

jaderná energie - Štafetu ÚJV Řež přebírá Daniel Jiřička - V Česku (Jiricka Daniel TZ 740) 1
Daniel Jiřička. (Zdroj: ÚJV Řež)

Společnost bude nadále poskytovat expertní, projektové a inženýrské služby pro energetiku, zejména jadernou, podporu pro průmyslové investiční celky, specializované služby v oblasti radioaktivních odpadů a technickou podporu výstavbě hlubinného úložiště. Stejně tak zůstává prioritou udržení tržních pozic v oblasti nukleární medicíny. Plány do budoucna směřují k novým směrům podnikání v energetice, například možnostem uchovávání energie ve vodíkových technologiích, nebo k rozšiřování služeb pro zahraniční partnery.

„Symbolické převzetí štafetového kolíku je pro mě ctí i závazkem. Od svého předchůdce Karla Křížka jsem dostal za úkol jej neupustit a udělám pro to vše. Společnost přebírám ve skvělé kondici a rozhodně ji budu dál rozvíjet,“ říká nový generální ředitel Daniel Jiřička.

Do představenstva ÚJV Řež byli v rámci této obměny zvoleni i další noví členové. O dění ve společnosti budou nově rozhodovat Michaela Neprašová, Patrik Špátzal a Lucie Židová. Členem představenstva společnosti zůstává Vladimír Stratil.

„Rozhodnutí valné hromady uzavírá několikaměsíční řízený proces, jehož cílem je postupná generační obměna managementu společnosti. Chceme zajistit kontinuitu všech činností a obchodních aktivit a udržet ÚJV Řež tak úspěšnou, jako je dosud,“ vysvětluje Bohdan Zronek, předseda dozorčí rady ÚJV Řež, a. s., ředitel divize Jaderná energetika v ČEZ, a. s.

ÚJV Řež, a. s., patří už několik desetiletí mezi nejvýznamnější instituce zabývající se energetikou v evropském měřítku. Společnost zaměstnává, včetně dceřiných firem sdružených do Skupiny ÚJV, přes 1200 lidí, odborníků na jadernou energetiku, projektování, materiálové inženýrství, radioaktivní odpady nebo nukleární medicínu. Základnu pro poskytování komplexních služeb tvoří i technická a technologická infrastruktura, přičemž mnohá zařízení jsou v evropském kontextu unikátní. Majoritním vlastníkem ÚJV Řež je ČEZ, a. s.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..