Pro Japonsko je nezbytné, aby začalo opět do svých jaderných elektráren zavážet palivo MOX. Podle japonského deníku Denki Šimbun to řekl předseda sdružení společností japonského jaderného průmyslu Japan Atomic Industrial Forum (JAIF) během valného shromáždění, které proběhlo 18. června.

jaderná energie - Šéf JAIF se chce vrátit k využívání paliva MOX v japonských elektrárnách - Palivový cyklus (IMG 4163 2 e1529547173596) 1
Valné shromáždění JAIF. (Zdroj: JAIF.or.jp)

Předseda sdružení JAIF, Takaši Imai, se ve své řeči během valného shromáždění zaměřil na téma japonských zásob plutonia a uvedl, že pro rozptýlení obav mezinárodního společenství je nezbytné, aby Japonsko obnovilo výrobu elektřiny pomocí paliva MOX. Imai rovněž zdůraznil význam inspirativních směrů vědy a výzkumu pro přilákání nadaných odborníků do jaderné energetiky a také upozornil účastníky shromáždění na důležitost zavádění pokročilých technologií, například malých modulárních reaktorů, do praxe.

Palivo MOX se vyrábí z uranu a plutonia získaných přepracováním použitého jaderného paliva a snižuje tak ekologický dopad jaderné energetiky.

Zdroj: Denkishimbun.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..