Ministerstvo průmyslu a obchodu má nové vedení, do jeho čela nastoupila 27. června Marta Nováková. Prioritami nové ministryně je omezení byrokracie, rozhodnutí o výstavbě jaderných bloků či posílení oblasti služeb a obchodu.

jaderná energie - Na novou ministryni průmyslu a obchodu čeká rozhodnutí o výstavbě nových bloků - Nové bloky v ČR (novakova 1024) 1
Marta Nováková. (Zdroj: Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR)

Novákovou do funkce uvedl předseda vlády Andrej Babiš. Dosavadní prezidentce Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR popřál hodně úspěchů a jejímu předchůdci Tomáši Hünerovi poděkoval za odvedenou práci.

„Na Ministerstvo průmyslu a obchodu přicházím s jasnou vizí podpory podnikatelského prostředí, ze kterého pocházím. Chci také posílit sektor služeb, který má přímý dopad nejen na spotřebitele. Za klíčové téma přitom považuji energetiku, kde je třeba důsledně realizovat Státní energetickou koncepci,“ říká Nováková a dodává: „Rovněž bych se chtěla věnovat Průmyslu 4.0 a trendům, které jsou s tímto fenoménem spojené. Mám jasnou představu o tom, jak využít moderní technologie pro snižování byrokratické zátěže, a to jak ve vztahu k podnikatelům, tak k občanům.“

Nová ministryně průmyslu a obchodu vystudovala Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava a má manažerský certifikát z britské univerzity Sheffield Hallam. Nejdřív pracovala v soukromém sektoru, od roku 1991 podniká. V roce 2014 byla zvolena prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, od roku 2015 působí v čelních pozicích Hospodářské komory, naposledy jako viceprezidentka. Získala ocenění Podnikatelka roku 2016 v kategorii velké firmy a byla také Manažerkou roku 2016. 

Marta Nováková mluví anglicky a rusky. Má dvě dospělé děti. Není členkou žádné politické strany.

Zdroj: MPO

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..