Společnost Bruce Power uzavřela pokročilé výrobní smlouvy v hodnotě 712 milionů amerických dolarů ohledně výměny hlavních komponent v její stejnojmenné elektrárně, jež budou zahájeny v roce 2020 a jež umožní ve státě Ohio do roku 2064 dodávat levnou elektřinu bez emisí uhlíku. Při oznámení těchto dohod dne 23. dubna společnost dále sdělila, že její program pro prodloužení provozu elektrárny – který zahrnuje výměnu hlavních komponent ve třetím až osmém bloku – zůstává v rámci časového harmonogramu i rozpočtu.

jaderná energie - Společnost Bruce Power podepisuje pokročilé výrobní smlouvy - Ve světě (Bruce B aerial 460 Bruce Power) 1
JE Bruce B (zdroj: WNN)

Nové zakázky zahrnují: 500 milionů dolarů pro společnost BWXT Canada Inc za výrobu 32 parogenerátorů, jež mají být vyrobeny v cambridgeském zařízení společnosti BWXT; částku 112 milionů dolarů pro firmu Laker Energy Products za koncové armatury, vložky a průtokové prvky, které budou vyráběny ve městě Oakville; 48 milionů dolarů pro podnik Cameco Fuel Manufacturing z města Cobourg pro kalandrové trubice a distanční vložky pro všech šest reaktorů; a 51 milionů dolarů pro společnost Nu-Tech Precision Metals z města Arnprior za výrobu tlakových trubek ze slitiny zirkonia pro třetí a šestý blok.

Mike Rencheck, prezident a generální ředitel společnosti Bruce Power, prohlásil, že prodloužením provozu reaktorů JE Bruce Power do roku 2064 společnost vytvoří a udrží 22 000 pracovních míst ročně a současně investuje více než 3,1 miliardy dolarů do ekonomiky státu Ontaria. Zároveň bude společnost Bruce Power vyrábět 30 % elektrické energie v provincii s téměř o třetinu nižšími než průměrnými náklady na výrobu rezidenční energie, přičemž bude současně produkovat emise s nulovým obsahem uhlíku.

Společnost Bruce Power provozuje osm reaktorů s designem Candu – první až čtvrtý blok fungují v rámci jaderné elektrárny Bruce A; pátý až osmý blok jsou provozovány jako JE Bruce B. První a druhý blok jaderné elektrárny Bruce A již prošly modernizací.

V lednu roku 2016 společnost zahájila svůj víceletý program prodloužení provozu své stejnojmenné jaderné elektrárny v hodnotě více než 10 miliard dolarů na základě dohody s Independent Electricity System Operator – vládní korporací odpovědnou za dodávku elektrické energie ve státě Ontariu. Šestý blok JE Bruce bude prvním blokem, jenž podstoupí od roku 2020 modernizaci, a dokončení programu potrvá až do roku 2053.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..